Zahraničí

Svět Lega zasáhla smutná zpráva. Zemřel vynálezce oblíbené figurky

Svět Lega zasáhla smutná zpráva. Zemřel vynálezce oblíbené figurky
Zdroj: Profimedia

Ve věku 78 let zemřel ve středu 19. února dánský vynálezce figurek Lego Jens Nygaard Knudsen. O jeho smrti informoval filmový producent a viceprezident oddělení designu firmy Matthew Ashton. Oblíbenou postavičku si fanoušci mohli užívat už od 70. let minulého století.

"Opravdu smutná zpráva. Jens Nygaard Knudsen zemřel tento týden. I když jsem nikdy Jense nepotkal, to co vynalezl hrálo důležitou roli v mém dětství stejně jako pro další miliony dětí po celém světě," napsal na twitter producent Matthew Ashton. 

Dánský vynálezce Knudsen zemřel už ve středu 19. února. O jeho smrti se fanoušci dozvěděli až později. Pro Lego vymyslel postavičku s pohyblivýma rukama a nohama. Veřejnosti byla přístupná od roku 1978 a od té doby se stala nedílnou součástí firmy. 

Související obsah

"Bez něj bych nikdy neměl inspiraci k tomu, co dnes dělám, bez něj bych dnes ani neměl svou práci. Byl to úžasný muž a zanechal neuvěřitelné dědictví," dodal Ashton. Dále také dodal, že po dobu jeho kariéry v Legu bude dohlížet na vynálezcovu postavičku a chránit ji. 

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz