Domácí

Na Karvinsku se objevily spalničky! Do ordinací nechoďte, prosí hygienici

První letošní případ spalniček v Moravskoslezském kraji se objevil na Karvinsku. Hygienici proto žádají lidi, aby v případě příznaků onemocnění nechodili do ordinace lékaře. Loni se totiž kraj potýkal s epidemií spalniček, nakazilo se více než sto lidí.

Zvýšená teplota, zánět spojivek a rýma. Na první pohled je to onemocnění, které zažil snad každý, jenže takhle nenápadně to většinou začíná. Za tři až čtyři dny se objeví červené fleky na hrudníku.

Loni se spalničkami v Moravskoslezském kraji nakazilo 107 lidí, z toho nemoc zasáhla i 17 zdravotníků, nejvíce nakažených bylo v Ostravě.

"Klesající proočkovanost je důvodem, proč se dnes objevily spalničky," informoval primář dětského oddělení Vítkovické nemocnice Jan Boženský.

Související obsah

Prvního nakaženého v letošním roce hlásí Karviná. "Chceme požádat občany, aby v případě příznaků nechodili do ordinace, a to ani se svým dítětem, a spojili se telefonicky s ošetřujícím lékařem nebo s lékařem infekčního oddělení a postupovali dle pokynů zdravotníků," apelovali hygienici.

Loni nemocí trpěli především malé děti a dospělí ve věku mezi čtyřiceti a padesáti lety. Nakazit se mohou lidé snadno, nemoc se totiž přenáší vzduchem.
 

tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz