Krimi

Žena měla ubít matku sekerou, pak ji ještě škrtit! Týden s mrtvolou žila

V Pardubicích začal soud s ženou, která měla zvlášť brutálním způsobem zavraždit svou matku. Podle policie jí po hádce zasadila víc než deset úderů sekerou, pak ji měla škrtit provazem. Poté s ní údajně ještě týden žila.

Otřesný případ se stal loni v červenci. Žena z Třebovice na Orlickoústecku měla svou matku zabít v pondělí, vše ale vyšlo najevo až v neděli. Před domem se objevil příbuzný, který přijel na plánovanou návštěvu. 26letá dívka proto podle policie uprchla i s kreditní kartou své matky.

Nějakou dobu se měla skrývat po hotelích, než ji dopadla policie. Hledala ji i vrtulníkem. Pitva potvrdila, že starší žena byla zavražděna útokem, který měl nebývalou sílu. Dívka se k činu při výslechu přiznala, podle policie se jí ulevilo, že noční můra skončila.

Související obsah

Podle spisu měla mladší žena matku nejdříve několikrát udeřit sekerou do hlavy a do rukou a poté ji ještě škrtit provazem, pro který si došla do nedaleké kůlny. Zavražděnou matku pak podle policie nepohřbila, ale jen ji přikryla peřinami, "aby se na ni nemusela dívat".

Takto s mrtvou ženou měla dívka žít necelý týden, než utekla. Nakonec ji měl ve městě poznat soused a nahlásit ji policii. Případ teď bude rozplétat soud.

První záběry od soudu:

epa, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz