Zahraničí

Harry má ostudu! Na cestě z eko konference jel neekologicky jako paša

Harry má ostudu! Na cestě z eko konference jel neekologicky jako paša

Princ Harry si na cestě z eko-konference zamluvil celý vagón první třídy. Cestoval v něm jen on a jeho ochranka. Trasa z Edinburghu do Londýna tak nebyla tolik ekologická – volná místa nemohla být využita.

Princ Harry čelí ve Velké Británii další kritice. I když opakovaně mluví o ekologii, ekologicky se často nechová. Cesta z konference z Edinburghu je jedním z příkladů. Kvůli zamluvení celého vagónu tak do Londýna nemohli odjet další cestující.

Podle webu Mirror si může celou první třídu zamluvit pouze královna Alžběta. Její vnuk tak nárok na podobný krok neměl. Královna navíc obvykle cestuje jen v malém vagónu do svého panství v Norfolku.

Harryho manýry nepraktikuje ani jeho bratr William, který z nedávné konference cestoval ve voze i s dalšími cestujícími. Konference, kterou Harry v Edinburghu navštívil, se navíc týkala ekologického cestování. Dokonce založil "cestovní koalici", která má lidem pomáhat cestovat ekologičtěji.

 

Související obsah

Není to poprvé, co Harry sklidil kritiku za neekologické cestování. Minulý rok se snesla kritika i na hlavu jeho manželky Meghan. Slavný pár totiž letěl na dovolenou soukromým letadlem. Veřejnost se tomu divila z mnoha důvodů – Harry totiž například prohlásil, že se ženou plánují maximálně dvě děti. A důvod? Ekologie.

Princ Harry přiistoupil k finálnímu kroku.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Soud osvobodil exministra Bártu i zpravodajce Petržílka

Soud v úterý osvobodil exministra Víta Bártu a bývalého zpravodajce BIS Jana Petržílka. Oba byli obžalováni, že měli vynést odposlechy rozhovorů bývalého pražského primátora Pavla Béma a lobbisty Romana Janouška. Toto obvinění se však neprokázalo.

Píše se na Deník.cz