Móda

Do módy přijdou ponožky v otevřených botách, říká stylista

I když možná ještě lovíte ve slevách poslední kousky ze zimních kolekcí, pomalu je čas dívat se, co se bude nosit na jaře a v létě. Nejen ve výběru oblečení vám poradí host TN.cz prezident asociace vizážistů a stylistů České republiky Petr Lukeš.

V šatníku máte určitě kousky oblečení, které jste koupili loni a nejste si úplně jistí, jestli budou v módě i letos. I s tím vám poradí stylista Petr Lukeš.


"Průsvitnost si tam ještě můžeme zachovat, takže celá řada lehkého poodhalování a průsvitných materiálů. Kraťasy budou mít v módě velkou roli, budou jedním z ústředních motivů, byť budou jiné než v minulé sezóně. Prozradím, že nám budou nahrazovat sukni," říká stylista.

Související obsah


Mezi muži jsme často viděli viditelné pestrobarevné ponožky. Ty z módy nevyjdou ani letos. "Barevné ponožky se už stávají klasikou toho smart casual tzn. stylu, který není úplně formální ani sportovní. Co se ale týká barevných kravat, tam přijde určité umírnění. Uvidíme často muže bez kravaty, s rozhalenkou a v takovém ležérnějším pojetí," popisuje Petr Lukeš.


Nemohla jsem se odborníka nezeptat na typickou českou módu, a to jsou ponožky v otevřených botách. Na módních molech se totiž začaly znovu objevovat. "Příznivci této módy by ale neměli jásat. Tady jde o obrovský rozdíl v tom, jak to vypadá na mole, kdo to měl na sobě, v jaké kombinaci, jak sladěné se zbytkem a v tom když si natáhnu ponožku a dám si na to nahodilou otevřenou botu. Ten rozdíl je neuvěřitelně velký," radí odborník.

Související obsah

Zabrousili jsme i k tématu, který zajímá snad každou ženu i muže. Co nám rozhodně nesmí chybět v šatníku?  "Když začneme u žen, tak bych v první řadě mluvil o podprsenkách, protože ty většina Češek nemá správně zvolené. Takže dobře padnoucí spodní prádlo. Dále by měly mít košilové nebo plášťové šaty, určitě i pouzdrové a správně zvolený blejzr. V neposlední řadě by náš šatník měl obsahovat i lodičky z kvalitní kůže,“ říká stylista.


"U mužů jde o dva základní parametry, dobré boty a hodinky. Záleží samozřejmě na životním stylu muže, ale v základu jde opět o blejzr nebo sportovní sako. Měl by mít alespoň jeden dobře padnoucí klasický oblek a poté se nebát kombinovat a variovat. U mužů je důležitější než akcentovat módní trendy, najít svůj vlastní styl,“ vysvětluje Petr Lukeš. 

Související obsah


A jaké novinky přesně budou v nadcházejícím období in, zjistíte v rozhovoru s prezidentem asociace vizážistů a stylistů České republiky Petrem Lukešem pod titulkem článku.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Berlusconi nebude kandidovat na italského prezidenta

Kontroverzní politik a bývalý italský premiér Silvio Berlusconi (85) se rozhodl, že nebude kandidovat v italských prezidentských volbách. Měl podporu koalice pravicových stran, ale ta mu nezaručovala úspěch. K tajné volbě se v pondělí sejde přes tisíc poslanců a regionálních delegátů. Za favorita je považován současný premiér Mario Draghi.

Krátká zpráva

Rusko podle Britů plánuje dosadit do čela Ukrajiny "svého" politika

Britské ministerstvo zahraničí zveřejnilo informaci, že ruský prezident Vladimir Putin plánuje spiknutí s cílem dosadit do čela Ukrajiny "svého", tedy prokremelského politika. Velmi neobvyklé je, že uvedlo i jeho jméno. Má jím být Jevgenij Murajev, majitel médií a někdejší poslanec ukrajinského parlamentu, který se již dříve vyslovil pro ruskou anexi Krymu.

Píše se na Deník.cz