Domácí

Kvůli hromadné nehodě byla celý den uzavřena dálnice D8, čtyři zranění

Kvůli hromadné nehodě byla celý den uzavřena dálnice D8, čtyři zranění
Zdroj: Profimedia

Kvůli hromadné nehodě je dálnice D8 na 87. kilometru ve směru na Prahu uzavřena. Tvoří se dlouhá kolona, který měla kolem půl jedenácté přes tři kilometry. Za nehodou se pak srazila další auta. Nejméně čtyři lidé byli zraněni.

Dálnice je podle policie uzavřena už na území Německa, na 87. kilometru se v sobotu ráno srazilo větší množství aut. Na místo zamířili hasiči, policisté i záchranáři.

"D8 uzavřena z důvodu hromadné dopravní nehody na 87. kilometru ve směru do České republiky. Odklon dopravy již na území SRN," potvrdili policisté v půl 11 na twitteru.

Za nehodou se okamžitě vytvořila kolona, ta měla podle informační portálu Ředitelství silnic a dálnic přes tři kilometry. První nehoda se podle hasičů obešla bez zranění.

Související obsah

  

V úseku mezi 90. a 87. kilometrem se pak srazila další auta, policie na svém informačním portálu informuje hned o několika nehodách.

"U další dopravní nehody osobního auta a kamionu na D8 u Petrovic byli čtyři lidé zraněni. Jednotka jim poskytla předlékařské ošetření a předala je Zdravotnické záchranné službě," informovali hasiči Ústeckého kraje.

Komplikovaná série nehod zablokovala D8 na celý den, odklízení následků dopravní nehody a odtah havarovaných vozidel se protáhl až do pozdních odpoledních hodin. Provoz byl plně obnoven až těsně před sedmou hodinou večerní.

Velmi vážnou nehodu řešili policisté, záchranáři a hasiči u obce Dasný na Českobudějovicku, kde se čelně srazilo nákladní a osobní auto. Řidič osobáku byl vážně zraněn. Do nákladního auta pak naboural další osobák.


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz