Zahraničí

Bouře Jorge udeřila na Británii! Hasiči se bojí záplav, staví zábrany

Bouře Jorge zasáhla část na Velké Británie – země se potýká se siným větrem a deštěm, který místy zvedl hladiny řek. Podle britských meteorologů se jedná o "nejmokřejší" únor za poslední roky a obávají se záplav.

Kritický stav vyhlásila policie především v Jižním Walesu, kde kvůli vydatnému dešti hrozá záplavy. Hasiči v noci na sobotu vyjížděli k desítkám případů.

"Pohotovostní služby společně s odděleními územního plánování, místními zdravotními úřady a organizacemi, neustále pracují na zajištění bezpečnosti a dobrých životních podmínek postižených, minimalizaci škod na infrastruktuře a majetku," uvedla police ve Walesu.

Související obsah

"Předpokládáme, že v důsledku dešťových srážek přes noc opět stoupne hladina řek. Situaci pečlivě sledujeme," uvedla Agentura pro životní prostředí. Jorge může v zemi způsobit velké škody. Přes 1000 lidí v současnosti pracuje na zábranách proti povodním, navíc připravují čerpadla na vodu a opravují poškozená obranná zařízení.

Množství fotbalových zápasů bylo odloženo kvůli tomu, že hřiště jsou zaplavena vodou. Jeden tým na severu Herefordshire sdílel video, na kterém je jedno ze hřišť vidět – uprostřed trávníku je obrovská kaluž, která připomíná spíše malý rybník.

TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz