Zahraničí

Manžel nezahrnul Pořízkovou do závěti. "Beru to jako zradu," přiznala

Manžel nezahrnul Pořízkovou do závěti. "Beru to jako zradu," přiznala
Zdroj: Profimedia / instagram

Supermodelka Pavla Pořízková (54) promluvila o zradě, kterou cítí po smrti svého manžela. Slavný hudebník Ric Ocasek, který v září zemřel, rodačku z Prostějova nezahrnul do své závěti. Partneři totiž byli v rozvodovém řízení. Pořízková však s Ocaskem žila 28 let a dala mu dva syny.

"Chtěla bych být jen smutná a chci, aby mi jen chyběl. Nechci se cítit i tak ublížená a zrazená," řekla Pavlína Pořízková v rozhovoru pro pořad CBS Sunday Morning. "Celý truchlící proces byl kvůli tomu hodně složitý," dodala.

Partneři se nestihli před smrtí Ocaska rozvést, v době jeho úmrtí spolu ještě žili. "Dozvěděla jsem se, že mě vydědil, hned jak zemřel. Vše, co jste ode mě od té doby slyšeli, je navzdory této skutečnosti," dodala. Podle zahraničních médií o svém muži mluvila jen hezky. "Láska nikdy neumírá," tvrdí modelka.

Zakladatel kapely The Cars změnil svou závěť krátce před smrtí. "Pavlíně Pořízkové nenáleží nic z dědictví a nic jí neodkazuji. Jsme v rozvodovém řízení. I kdybych zemřel před dokončením rozvodu, manželka nic nedostane, protože mě opustila," napsal prý v závěti Ocasek.

Pořízková si stojí za tím, že i když požádala Ocaska o rozvod, stále ho zbožňovala. "Jeho úsměv a jeho pohled vás zahřál a přiměl vás, abyste se cítili jako nejdůležitější člověk na světě. Většinu svého života se na mě díval a usmíval se," napsala modelka ke společné fotografii.

"Po dlouhou dobu mi nikdo nemohl dát pocit takové lásky, jako milovaný Ric. Byl mým sluncem,“ dodala. "Jeho smrt byl konec mého světa tak, jak ho znám,“ přiznala.

Související obsah

Ocasek byl všestranně talentovaný - živil se jako producent, skladatel, malíř, proslavil se ale především jako zpěvák a kytarista rockové kapely The Cars, kterou spoluzaložil v roce 1976. Jakožto člen této hudební skupiny byl dokonce v roce 2018 uveden do Rokenrolové síně slávy.
  

Slavný hudebník byl třikrát ženatý, z každého manželství měl dva syny. Stejně jako Pořízková měl Ocasek český původ. Přestože se narodil ve Spojených státech, jeho prarodiče pocházeli z Československa.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Dálnici D5 uzavřela nehoda 3 nákladních vozidel

Dálnici D5 ve směru Praha – Rozvadov uzavřela v pondělí nad ránem na 37. kilometru dopravní nehoda 3 nákladních vozidel. Podle informací z Centra dopravních nehod Policie České republiky došlo při srážce ke zranění osob a provoz na dálnici byl v místě nehody zastaven. Zrušení dopravního omezení se podle předpokladu PČR očekává kolem desáté hodiny dopoledne.

Krátká zpráva

Zemřel bývalý senátor a prezidentský kandidát Bob Dole

Ve věku 98 let zemřel bývalý republikánský senátor a prezidentský kandidát Bob Dole. Poprvé byl zvolen do Kongresu v roce 1960 a sloužil ve Sněmovně reprezentantů USA až do roku 1969. Poté se přesunul do Senátu, kde zastupoval Kansas téměř tři desetiletí. Ve své kariéře třikrát kandidoval na prezidenta, na třetí pokus vyhrál republikánskou nominaci, ale v roce 1996 prohrál volby s Billem Clintonem.

Píše se na Deník.cz