Domácí

Další protest Milionu chvilek. Na Staromáku se sešly tisíce lidí

Další protest Milionu chvilek. Na Staromáku se sešly tisíce lidí
Zdroj: Twitter - Milion chvilek

Spolek Milion chvilek pro demokracii pokračuje ve své sérii demonstrací. V neděli se tisíce "Chvilkařů" sešly na pražském Staroměstském náměstí. Protestní pochod odstartoval ve čtyři hodiny odpoledne.

Demonstrace, která v 16:00 začala na Hradčanském náměstí, v 17:00 pokračovala na "Staromáku". Ze známých osobností se myšlenku Milionu chvilek rozhodli podpořit Daniel Kroupa, učitel, filosof a signatář Charty 77, Ondřej Závodský, bývalý náměstek ministra financí, nebo operní zpěvačka Dagmar Pecková.

Závodský vyzýval k boji proti rozdělení Česka v krajských a senátních volbách. Kroupa přirovnal podnikatele působící v politice ke komunistům v roce 1948. Podle jeho slov si lidé z byznysu mohou koupit a ovládnout státní instituce.

"Děkujeme vám, že jste sem dnes přišli postavit se za demokracii. Jednoho dne budeme mít slušné politiky. Demokracie, to není jenom vláda lidu, to je vláda práva," řekl představitel spolku Milion chvilek Mikuláš Minář.

Cílem protestního pochodu bylo prý "pojmenovat, co se v tomto státu děje". Na paškál přišlo údajné rozkrádání demokratických institucí stranami ANO, SPD, KSČM a části ČSSD. Stálicí demonstrací je střet zájmů Andreje Babiše a holding Agrofert. Relativně nově přibyl k programu i ombudsman Stanislav Křeček, který podle "Chvilkařů" rozhodně není vhodným člověkem na veřejného ochránce práv.

Související obsah

Zastánců hodnot, které Milion chvilek prosazují, se na demonstraci sešly tisíce. Spolek se svou aktivitou rozhodně neplánuje končit. Nejbližší další akce jsou naplánované pod názvem Štafeta pro demokracii na 10. března v Pardubicích, 17. března v Olomouci, 24. března v Hradci Králové a 31. března v Českých Budějovicích. Štafeta pro demokracii se podle informací na sociálních sítích poběží každý měsíc až do června.

Spolek Milion chvilek vyzval opoziční strany ke spolupráci:


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Prezident Biden navštíví Buffalo truchlící po vraždě deseti lidí

Americký prezident Joe Biden odcestuje v úterý společně s manželkou Jill do Buffala. Chtějí truchlit s obyvateli po víkendové tragické události, kdy bělošský mladík zastřelil v obchodě deset lidí a tři zranil. Podle úřadů si úmyslně vybral černošskou čtvrť a hodlal zabít co nejvíce lidí.

Píše se na Deník.cz