Krimi

Muži doma ukrývali celý arzenál zbraní! Měli je opravovat a přeprodávat

Rozsáhlý arzenál zbraní našli detektivové z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) u mužů ze středních Čech a jižní Moravy. Trojice s nimi měla obchodovat a rozšiřovat své soukromé sbírky.

To, co policisté při domovních prohlídkách našli, by stačilo na vyzbrojení malé soukromé armády. Sice ne úplně nejnovějšími typy zbraní, podstatné ale je, že v řadě případů plně funkčními.

Mimo jiné šlo třeba o sedm kulometů, stejný počet granátů, dvanáct samopalů, pět pušek, osm pistolí a dokonce i jeden granátomet. K tomu ještě čtyři tlumiče, 36 náhradních hlavní a náčiní k úpravě těchto zbraní. Chybět nemohlo střelivo, kterého detektivové objevili deset tisíc kusů.

Muži vše skladovali ve svých obydlích, jeden k tomu měl mít doma i větší množství výbušnin. Nejméně od roku 1997 prý zbraně bez povolení nakupoval na burzách v Belgii či Rusku, ale také v České republice. Kupoval i znehodnocené zbraně, které s pomocí dalších lidí předělával na střelbyschopné a buď prodával, nebo si je schovával do své sbírky.

Související obsah

Některé zajištěné předměty prý byly v takovém stavu, že se s nimi nedalo bezpečně manipulovat a musel je zlikvidovat pyrotechnik. Tři muži jsou teď obviněni z nedovoleného ozbrojování, policie je stíhá na svobodě.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Dálnici D5 uzavřela nehoda 3 nákladních vozidel

Dálnici D5 ve směru Praha – Rozvadov uzavřela v pondělí nad ránem na 37. kilometru dopravní nehoda 3 nákladních vozidel. Podle informací z Centra dopravních nehod Policie České republiky došlo při srážce ke zranění osob a provoz na dálnici byl v místě nehody zastaven. Zrušení dopravního omezení se podle předpokladu PČR očekává kolem desáté hodiny dopoledne.

Krátká zpráva

Zemřel bývalý senátor a prezidentský kandidát Bob Dole

Ve věku 98 let zemřel bývalý republikánský senátor a prezidentský kandidát Bob Dole. Poprvé byl zvolen do Kongresu v roce 1960 a sloužil ve Sněmovně reprezentantů USA až do roku 1969. Poté se přesunul do Senátu, kde zastupoval Kansas téměř tři desetiletí. Ve své kariéře třikrát kandidoval na prezidenta, na třetí pokus vyhrál republikánskou nominaci, ale v roce 1996 prohrál volby s Billem Clintonem.

Píše se na Deník.cz