Krimi

Muži doma ukrývali celý arzenál zbraní! Měli je opravovat a přeprodávat

Rozsáhlý arzenál zbraní našli detektivové z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) u mužů ze středních Čech a jižní Moravy. Trojice s nimi měla obchodovat a rozšiřovat své soukromé sbírky.

To, co policisté při domovních prohlídkách našli, by stačilo na vyzbrojení malé soukromé armády. Sice ne úplně nejnovějšími typy zbraní, podstatné ale je, že v řadě případů plně funkčními.

Mimo jiné šlo třeba o sedm kulometů, stejný počet granátů, dvanáct samopalů, pět pušek, osm pistolí a dokonce i jeden granátomet. K tomu ještě čtyři tlumiče, 36 náhradních hlavní a náčiní k úpravě těchto zbraní. Chybět nemohlo střelivo, kterého detektivové objevili deset tisíc kusů.

Muži vše skladovali ve svých obydlích, jeden k tomu měl mít doma i větší množství výbušnin. Nejméně od roku 1997 prý zbraně bez povolení nakupoval na burzách v Belgii či Rusku, ale také v České republice. Kupoval i znehodnocené zbraně, které s pomocí dalších lidí předělával na střelbyschopné a buď prodával, nebo si je schovával do své sbírky.

Související obsah

Některé zajištěné předměty prý byly v takovém stavu, že se s nimi nedalo bezpečně manipulovat a musel je zlikvidovat pyrotechnik. Tři muži jsou teď obviněni z nedovoleného ozbrojování, policie je stíhá na svobodě.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Krimi

Důležité Události

Krátká zpráva

USA uvolní zákaz cestování občanům z EU a Velké Británie

Spojené státy americké uvolní od listopadu zákaz cestování do země občanům z Evropské unie a Velké Británie. Uvolnění se však bude týkat pouze plně očkovaných cestujících, informují Financial Times.

Krátká zpráva

Kvůli těžbě v dolu Turow zaplatí Poláci 500 tisíc eur denně

Polsko bude muset kvůli Turowu platit penále 500 tisíc eur denně. Soudní dvůr EU tak vyhověl české stížnosti. Hnědouhelný důl, který měla polská vláda podle EU dávno zavřít, stále funguje kousek od českých hranic. Polská strana nerespektovala předběžné rozhodnutí o přerušení těžby z května. Vyplývá to z tiskové zprávy soudu.

Píše se na Deník.cz