SZPI

Alergici, pozor! Inspektoři našli potraviny s nebezpečným složením

Alergici, pozor! Inspektoři našli potraviny s nebezpečným složením
Zdroj: SZPI

Alergici zbystřete! Státní zemědělská a potravinářská inspekce v pondělí upozornila na potraviny, které by mohly být nebezpečné pro všechny s alergií na arašídy a mléko. Spotřebitelé s těmito alergiemi by je tak rozhodně neměli konzumovat. Nejste mezi nimi?

Konkrétně se jedná o dva produkty – oplatky Prestige Hyper Classic a likér Chocolate Irish Cream Liqueur. Oba produkty obsahují větší než povolené množství stopových prvků alergenů a mohly by tak být pro alergiky potencionálně nebezpečné.

Milovníci sladkostí by se v případě alergie na arašídy měli vyhnout oplatkám Hyper Classic značky Prestige s datem minimální trvanlivosti 21. 12. 2020 a označením šarže L069525. Tyto oplatky totiž obsahovaly 5843 mg/kg alergenu, zatímco maximální povolené množství u stopových prvků je 25 mg/kg. Inspektoři vadné oplatky nalezli v obchodech NORMA a jedná se celkem o 9 750 kusů.

Spotřebitelé, kteří mají alergii na mléko, by si zase měli dát pozor na likér s příchutí čokolády a irského krému značky Terra Limited s označením šarže L 19 004 306. Celkem 29 376 lahví likéru totiž podle inspektorů obsahuje dokonce 21 699 mg/kg mléčného alergenu. Vadné vzorky byly nalezeny v řetězci Lidl.

Související obsah

Oběma společnostem nyní za překročení povoleného množství stopových prvků a ohrožení spotřebitelů s alergiemi hrozí pokuta.

bad, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz