Domácí

Muž skočil do kolejiště, aby zachránil psa. Vlak ho přejel, vyvázl bez zranění

Muž skočil do kolejiště, aby zachránil psa. Vlak ho přejel, vyvázl bez zranění
Zdroj: Policie ČR

Obrovské štěstí měl muž, který v Ivančicích čekal na železniční stanici. Jeho pes se zřejmě lekl přijíždějícího vlaku a skočil do kolejiště. Muž se vrhl za ním, vlak oba přejel. Zatímco zvíře nepřežilo, muž vyvázl bez zranění.

Případ se stal už na konci minulého týdne, policisté o něm ale informovali až nyní. 36letý muž čekal v Ivančicích na vlak i se svým psem, který se ale zřejmě přijíždějícího osobáku lekl a skočil mu přímo pod kola. Jeho páníček se vrhnul za ním, aby ho zachránil.

"Strojvůdce vlaku, spatřiv situaci před sebou, začal okamžitě naplno brzdit, vlak se mu však pochopitelně na místě zastavit nepodařilo. Oba tak zmizeli pod koly vlaku," informoval v pondělí policejní mluvčí David Chaloupka s tím, že muž byl podle svědků opilý.

Poté, co se strojvedoucímu podařilo vlak zastavit, vyběhl z lokomotivy, aby případně poskytl muži první pomoc. Hned si ale oddychl, protože se třicátník sám vysoukal zpod vlaku. Neutrpěl žádná zranění, za sebou ale táhl psa, který už takové štěstí neměl - na místě zranění podlehl.

Související obsah

"I tento případ dokazuje, že cestování hromadnými prostředky může být pro psy, ale i další zvířata značně stresující. Je dobré na tuto skutečnost myslet a zvíře mít dobře zabezpečené," doplnil Chaloupka. Lidé by s mazlíčky měli čekat dál od nástupiště a přistoupit, až když vlak nebo autobus zastaví.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz