Zahraničí

Ničivé tornádo zasáhlo Tennessee. Zemřelo nejméně 22 lidí

Nejméně 22 lidí přišlo v úterý brzy ráno o život během tornáda a silné bouře v centrální části amerického Tennessee. V oblasti města Nashville zůstalo více než 40 budov v troskách a zranilo se přes 150 lidí.

"Jen v Nashvillu bylo poškozeno více než 45 budov a více než 150 lidí, kteří byli tou dobou v metru, převezli záchranáři do nemocnic,“ citoval šéfa městské požární služby Williama Swanna portál CNN.


Desítky tisíc domácností hlásilo výpadky energie. Městské školy, soudy a dopravní linky zůstaly v úterý zavřené.

Související obsah


Starosta města Nashville John Cooper vyzval občany, aby svým sousedům, které zasáhlo tornádo, podali pomocnou ruku.


Také letiště poblíž Nashvillu utrpělo značné škody. Mluvčí letiště uvedla, že zničených bylo několik hangárů a spadlo elektrické vedení. Zatím nebyli na letišti hlášení žádní zranění. Úřady však doporučují, aby se lidé nezdržovali v blízkosti letiště.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

V Praze stahují vakcínu od firmy Johnson & Johnson

Na pražském hlavním nádraží končí možnost nechat se naočkovat jednodávkovou vakcínou Janssen (Johnson & Johnson). Hlavní důvodem je to, že podle odborníků klesá její účinnost už po dvou měsících. Touto vakcínou bylo v Česku naočkováno téměř 400 000 lidí a ministerstvo zdravotnictví všem doporučuje přeočkování jinou vakcínou. V centru se nechávalo bez registrace naočkovat přibližně 600 lidí denně, teď sotva stovka. Od zítřka tak budou na místě aplikovat pouze vakcínu Spikevax (Moderna).

Píše se na Deník.cz