Zahraničí

Řidička srazila matku s kočárkem, policie jí naměřila přes 2 promile

Řidička srazila matku s kočárkem, policie jí naměřila přes 2 promile
Zdroj: Polícia SR-Bratislavský kraj

Obrovská tragédie se mohla stát ve středu v Bratislavě na Slovensku, když šla maminka se svým dvouměsíčním miminkem po chodníku. V tu chvíli do ní totiž měla autem najet sedmapadesátiletá řidička. Dechová zkouška u ní poté ukázala více než dvě promile. Lékaři nakonec museli ošetřit jen maminku.

Ve středu kolem půl třetí odpoledne jela sedmapadesátiletá řidička po Jantárové ulici ve slovenské Bratislavě. "Při odbočování doprava směrem na Šintavskou ulici se dostatečně nevěnovala řízení svého vozidla a vyjela s ním mimo silnici na chodník," informovala policie Bratislavského kraje na svém facebooku.

Poté měla autem najet do chodkyně, která šla po chodníku se svým dvouměsíčním dítětem v kočárku. "V důsledku nárazu utrpěla chodkyně předběžně lehká zranění, se kterými byla převezena do nemocnice," doplnila policie. Dítěti se naštěstí nic nestalo.

Bez zranění vyvázla také řidička. Ta však neprošla dechovou zkouškou. První naměřená hodnota ukázala 1,96 promile, druhá už byla vyšší. "Opakovaná dechová zkouška přítomnost alkoholu v dechu potvrdila (1,06 mg/l, což představuje 2,21 promile)," dodala policie.

Související obsah

Policisté řidičce hned na místě odebrali řidičský průkaz. Dále skončila na policejním oddělení kvůli podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Vyšetřovatelé také zjistili, že byla žena za jízdu pod vlivem alkoholu odsouzena už v Maďarsku v roce 2019. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz