Domácí

Muži se na MDŽ prásknou přes kapsu. Ti línější jen dají partnerce kreditku

Květinářství v pátek zažila pořádně perný den. Sklady se naplnily a u pultů se vázaly kytice jak na běžícím pásu. Rušné budou pravděpodobně i sobota a neděle, kdy je Mezinárodní den žen, což je společně s Valentýnem svátek, kdy se u nás nejvíce kupují květiny.

Čeští muži k Mezinárodnímu dni žen v květinářstvích fandí klasice - růžím. Podle statistik za tyto květiny ročně utratíme neuvěřitelnou půl miliardu korun. Hned na druhé příčce je pak tradiční karafiát. Těch se prodá odhadem za 75 milionů korun.


Velmi oblíbené jsou i typicky jarní květiny, například tulipány nebo narcisy. Den žen znamená pro velkoobchody s květinami jeden ze dvou nejdůležitějších dnů v roce. Objednávky květin z Jižní Ameriky nebo Afriky se dělají několik měsíců dopředu.

Související obsah

"Zaznamenáváme velký nárůst, co se týká dovozu květin. Je to dvojnásobek až trojnásobek toho, co se běžně dělá," řekl ředitel velkoobchodu s květinami a doplňky Vonekl Jiří Klíšť. MDŽ dokonce překonává i svátek zamilovaných. "Je to o 20 procent více oproti Valentýnu," srovnal Klíšť.


Za socialismu ženy dostávaly mýdlo nebo froté ručník s nápisem MDŽ. Dnes pánové ke kytce přidávají spíš něco na zub. "Když už vezmou kytku, tak přiberou například čokoládu, bonboniéru nebo víno," vyložila Jana Brzobohatá z květinářství IBC.


Někteří to ale řeší svérázněji. "Hodně často to bývá v tom stylu, že chlap dá spíš ty peníze anebo kartu a 'běž si koupit sama'," shrnul velmi pragmatické chování některých mužů Michal Hrušecký z květinářství De Fleurs.
 

rod, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

USA uvolní zákaz cestování občanům z EU a Velké Británie

Spojené státy americké uvolní od listopadu zákaz cestování do země občanům z Evropské unie a Velké Británie. Uvolnění se však bude týkat pouze plně očkovaných cestujících, informují Financial Times.

Krátká zpráva

Kvůli těžbě v dolu Turow zaplatí Poláci 500 tisíc eur denně

Polsko bude muset kvůli Turowu platit penále 500 tisíc eur denně. Soudní dvůr EU tak vyhověl české stížnosti. Hnědouhelný důl, který měla polská vláda podle EU dávno zavřít, stále funguje kousek od českých hranic. Polská strana nerespektovala předběžné rozhodnutí o přerušení těžby z května. Vyplývá to z tiskové zprávy soudu.

Píše se na Deník.cz