Domácí

Žena si měla objednat kilo kyanidu! Takové množství by zabilo tisíce lidí

Pardubická policie začala stíhat mladou ženu, která měla zneužít IČO svého zaměstnavatele a přes internet si objednat kilogram kyanidu. Takové množství by dokázalo otrávit tisíce lidí. Žena chtěla údajně požitím vysoce prudkého jedu spáchat sebevraždu.

Jde o tak silný jed, že dokáže zabíjet i při styku s kůží. Život riskuje dokonce i člověk, který přiotrávenému poskytne umělé dýchání. "Zablokuje takzvané buněčné dýchání, člověk se během několika minut zadusí," popsal chemik Pavel Lacko.

Kyanid má průmyslové využití a dá se lehce objednat na internetu. "Musí to být objednáno na firmu a ta firma musí mít napsáno, že nakládá s toxickými látkami," uvedla žena, která pracuje ve firme prodávající kyanid.

Jenže 22letá dívka měla zneužít IČO svého zaměstnavatele a kyanid na firmu jednoduše objednat. A prodejce zboží bez podezření poslal. "Oprávněnost firem kontrolujeme na základě výpisu ze živnostenského rejstříku a na základě písemných prohlášení odběratelů o jmenování autorizované osoby," stojí v prohlášení prodejce kyanidu.

Související obsah

Policie případ po půl roce uzavřela. "22letá žena byla obviněna ze spáchání trestného činu přechovávání omamné a psychotropní látky či jedu ve stadiu pokusu," informovala policejní mluvčí Eva Maturová.

Objednat si měla rovnou kilogram jedu, což by dokázalo zabít deset tisíc lidí. "Z hlediska toxicity je to obrovské množství," potvrdil chemik.

Požitím chtěla prý spáchat sebevraždu. "Hrozí jí osmileté vězení," doplnila Maturová s tím, že je žena stíhaná na svobodě. Zaměstnavatel prý s ní okamžitě ukončil pracovní poměr.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

STAN bude v Praze kandidovat samostatně

Hnutí STAN bude v komunálních volbách v Praze kandidovat samostatně. Informoval o tom náměstek pražského primátora Petr Hlubuček (STAN). "Do voleb jdeme samostatně jako STAN s cílem posílit naši pozici v zastupitelstvu. Z našich městských částí známe problémy Pražanů a jsme pro ně připraveni nadále pracovat na lokální i magistrátní úrovni. Máme ve svých řadách velmi zkušené lidi a unikátní program pro Prahu," napsal Hlubuček na twitteru.

Krátká zpráva

Sníh komplikuje dopravu, dálnice D6 je uzavřena kvůli nehodě dvou osobáků

Dálnici D6 na 154. km ve směru Sokolov uzavřela dopravní nehoda dvou osobáků s lehkým zraněním. Z důvodu šetření nehody je aktuálně dálnice uzavřena. Na povrchu dálnice je souvislá vrstva sněhu, informuje Policie ČR.

Píše se na Deník.cz