Domácí

Podnikatel vystěhoval seniory na ulici. Úřad mu prý za ně dluží 33 tisíc

Tři seniory, z toho dva invalidy, vystěhoval podnikatel z ubytovny v Božičanech na Karlovarsku. Bývalé nájemníky odvezl před karlovarský úřad práce, který mu za ně prý od začátku roku dluží 33 tisíc korun. Úřad se o seniory postaral, ale zaplatí za ně víc, než dosud platil.

Podnikateli nejspíš došla trpělivost. Seniory vystěhoval a i s jejich osobními věcmi je vysadil před úřadem práce. Lidé si z auta vyndali jen pár zavazadel s oblečením, nádobím a jídlem. Úřadu má podnikatel za zlé, že mu od ledna dluží za ubytování - z dávek v hmotné nouzi.

"Protože dneska je březen a je třetí měsíc, co za ně nezaplatili. Přestože měli povolení, že to za ně úřad práce bude platit. Všechno bylo schváleno," uvedl majitel ubytovacího zařízení v Božičanech Viktor Wotzy.

Za jednoho seniora si podnikatel účtoval čtyři a půl tisíce korun měsíčně. Na konci roku požádal o zvýšení příspěvku na pět a půl tisíce, s tím ale úřednice nesouhlasila a přestala dávky vyplácet úplně. Jeden ze seniorů zůstal hlídat osobní věci před úřadem a ostatní dva šli vyjednávat, co s nimi bude.

Po chvíli čekání je přijala jedna z úřednic. "V případě, že jsou teď v nouzi, tak jsme schopni jim poskytnout mimořádnou okamžitou pomoc," informovala ředitelka Úřadu práce Karlovarského kraje Alice Kalousková.

Související obsah

Úřad práce zařídil lidem bydlení v jiné ubytovně v Dalovicích u Karlových Varů. Podle seniorů ale úřad za bydlení teď zaplatí na osobu a měsíc paradoxně o dva tisíce korun víc než v dosavadním zařízení.

Proč převezl seniory do dražší ubytovny, nechtěl úřad práce komentovat s odvoláním na povinnost mlčenlivosti. Pokud podnikatel, který seniory vystěhoval, nedostane dlužnou částku 33 tisíc korun, chce se o ni s úřadem práce soudit.

epa, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz