Domácí

Podnikatel vystěhoval seniory na ulici. Úřad mu prý za ně dluží 33 tisíc

Tři seniory, z toho dva invalidy, vystěhoval podnikatel z ubytovny v Božičanech na Karlovarsku. Bývalé nájemníky odvezl před karlovarský úřad práce, který mu za ně prý od začátku roku dluží 33 tisíc korun. Úřad se o seniory postaral, ale zaplatí za ně víc, než dosud platil.

Podnikateli nejspíš došla trpělivost. Seniory vystěhoval a i s jejich osobními věcmi je vysadil před úřadem práce. Lidé si z auta vyndali jen pár zavazadel s oblečením, nádobím a jídlem. Úřadu má podnikatel za zlé, že mu od ledna dluží za ubytování - z dávek v hmotné nouzi.

"Protože dneska je březen a je třetí měsíc, co za ně nezaplatili. Přestože měli povolení, že to za ně úřad práce bude platit. Všechno bylo schváleno," uvedl majitel ubytovacího zařízení v Božičanech Viktor Wotzy.

Za jednoho seniora si podnikatel účtoval čtyři a půl tisíce korun měsíčně. Na konci roku požádal o zvýšení příspěvku na pět a půl tisíce, s tím ale úřednice nesouhlasila a přestala dávky vyplácet úplně. Jeden ze seniorů zůstal hlídat osobní věci před úřadem a ostatní dva šli vyjednávat, co s nimi bude.

Po chvíli čekání je přijala jedna z úřednic. "V případě, že jsou teď v nouzi, tak jsme schopni jim poskytnout mimořádnou okamžitou pomoc," informovala ředitelka Úřadu práce Karlovarského kraje Alice Kalousková.

Související obsah

Úřad práce zařídil lidem bydlení v jiné ubytovně v Dalovicích u Karlových Varů. Podle seniorů ale úřad za bydlení teď zaplatí na osobu a měsíc paradoxně o dva tisíce korun víc než v dosavadním zařízení.

Proč převezl seniory do dražší ubytovny, nechtěl úřad práce komentovat s odvoláním na povinnost mlčenlivosti. Pokud podnikatel, který seniory vystěhoval, nedostane dlužnou částku 33 tisíc korun, chce se o ni s úřadem práce soudit.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Cestující si odmítla nasadit roušku, letadlo nad Atlantikem se muselo vrátit do Miami

Let společnosti American Airlines směřující o Londýna se ve středu musel kvůli jedné cestující vrátit zpět do Miami. Kapitán Boeingu 777 tak rozhodl poté, co si žena podle federálního nařízení odmítla nasadit roušku. Po přistání ji z letadla odvedla policie a žena byla zařazena na americký interní seznam osob, kterým je odepřen vstup na palubu letadla, informovala agentura AP s odkazem na vyjádření aerolinek.

Krátká zpráva

Kamion převážející výbušniny se střetl s motorkou, výbuch zabil nejméně 17 lidí

Nejméně 17 lidí přišlo v Ghaně o život a dalších 59 bylo zraněno při explozi kamionu, který převážel výbušniny. Podle agentury AFP byl výbuch byl následkem dopravní nehody, při které došlo ke střetu s motocyklem. Masivní exploze vytvořila na místě srážky hluboký kráter a srovnala se zemí desítky budov v okolí.

Píše se na Deník.cz