Rozloučení

Rodina a přátelé se naposledy rozloučili s country legendou Vyčítalem

Příbuzní a přátelé se dnes 10. března sešli na poslední sbohem s hudebníkem Janem Vyčítalem. Český zpěvák, textař a karikaturista by 8. března oslavil 78 let.

Rozloučení se zakládajícím členem country skupiny Greenhorns proběhlo 10. března od 14:00 ve strašnickém krematoriu v Praze. Všestranný umělec a autor kreslených vtipů zemřel 1. března ve věku 77 let. Smutnou zprávu potvrdila jeho hudební skupina ještě v ten den vpodvečer. Jak byl na tom zdravotně, tušili jen jeho blízcí.

Před smrtí se ještě podrobil operaci srdce. Bohužel už mu nepomohla. Smrt zasáhla jako blesk z čistého nebe. V jeho bytě na Žižkově ho objevila přítelkyně Petra, která zavolala záchranku a později i koronera. Zůstal po něm bratr a také manželka, s kterou už nežil a ani děti spolu neměli.

Související obsah

Vyčítal v roce 1965 spoluzaložil skupinu Greenhorns. Byl zakládajícím členem, ale také autorem textů písní. Od roku 1974 ale nesměl z politických důvodů písně textovat. Proto si zakládal pseudonymy nebo své texty vydával po jménem kolegy ze skupiny Josefa Šimka.

Mnohé Vyčítalovy písničky vešly do zpěvníků. Některé texty napsal například i Haně Zagorové nebo Věře Martinové. Vyčítalovo jméno znali i čtenáři satirického časopisu Dikobraz, kam pravidelně dodával kreslené vtipy.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Rozloučení

Důležité Události

Krátká zpráva

Na Jičínsku se srazilo nákladní auto s osobákem. Dva lidé zemřeli

Na silnici č. 16 se u Holína na Jičínsku v pátek večer srazilo nákladní auto s osobním. Při vážné nehodě zemřeli podle policejní mluvčí Elišky Majerové dva lidé. Příčinu a okolnosti nehody policie vyšetřuje. Silnice je uzavřená.

Píše se na Deník.cz