Domácí

Rodina Maxíka má platit daň z velmi drahého léku. Tohle vzkázal úřad!

Rodina Maxíka má platit daň z velmi drahého léku. Tohle vzkázal úřad!
Zdroj: Maxik_SMA

Pořádně studená sprcha čekala na rodinu malého Maxíka poté, co se v rekordním čase podařilo vybrat kolem 50 milionů korun na superdrahý lék, který hošík potřebuje. Měla totiž platit daň. Nakonec ale možná nebude muset.

Že by rodina těžce nemocného chlapce se svalovou atrofií měla z peněz, které dárci naposílali za rekordních deset dní, ještě doplácet daň, řadě lidí pořádně hnulo žlučí.

Už v úterý se o celou věc začal zajímat předseda SPD Tomio Okamura, který sepsal interpelaci přímo na premiéra Andreje Babiše. Následně pomoc přislíbila i přímo ministryně financí Alena Schillerová, jejíž resort má výběr daní na starosti.

Proto se redakce TN.cz s několika dotazy obrátila právě na ministerstvo financí, aby zjistila, co v tomto a podobných případech chystá.

A vypadá to, že rodině Maxíka svitla naděje. I když ještě není jisté, zda nakonec přece jen nebude muset mnohamilionovou daň zaplatit.

Související obsah

"Finanční úřad v Ostravě dnes rodinu aktivně kontaktoval, přestože podle informací Finanční správy žádná oficiální žádost z jejich strany dosud nebyla doručena," vzkázala ministryně financí Alena Schillerová.

Jen tak odpustit daň podle ní nejde. "Finanční správa ani ministerstvo financí ze zákona nemohou v individuálních případech odpouštět daně, přesto se snažíme ve spolupráci s příslušnou nemocnicí a ministerstvem zdravotnictví nějaké zákonné řešení najít,“ doplnila Schillerová.

Malý Maxík trpí svalovou atrofií, což je vážné a vzácné onemocnění. Pomoci by mu mohl lék za přibližně 50 milionů korun, který ovšem musí dostat před druhými narozeninami. Ty oslaví za čtvrt roku.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Auto v Praze srazilo dva chodce. Jsou vážně zranění

Vážná nehoda se stala v sobotu v noci v pražských Holešovicích. Auto tam srazilo dva chodce. "40letý muž utrpěl velmi vážný úraz hlavy a mnohačetná poranění. Po resuscitaci jsme ho převezli do motolské nemocnice. 39letý muž utrpěl úraz nohou a hlavy. Při vědomí jsme ho transportovali do vinohradské nemocnice," informovali na twitteru záchranáři. Policisté nyní zjišťují, co se přesně stalo, a zda dvojice přecházela přes přechod. "Alkohol u řidiče osobního auta byl negativní," sdělila policie.

Píše se na Deník.cz