Domácí

Řidič předjížděl na přechodu a smetl školáka. Podle policie jen přestupek

Případ školáka, kterého v České Lípě na začátku února srazilo auto na přechodu pro chodce, byl vyhodnocen jako přestupek. Jeden z vozů nedal chlapci přednost a narazil do něj. Vše se odehrálo na dobře přehledném místě. Nehoda se stala 7. února v České Lípě a zachytily ji kamery.

Chlapec se snažil přejít Děčínskou ulici na přechodu pro chodce. Jedno z aut mu dalo přednost, druhé, které jelo ve stejném směru, se ale rozhodlo brzdící vůz předjet. Druhý vůz do 15letého chlapce narazil. Řidič zřejmě nestihl včas za zpomalujícím vozidlem zastavit. Dítě tak skončilo na kapotě a čelním skle vozidla.

Řidič je v současnosti podezřelý ze spáchání dopravního přestupku. Policie případ oznámila 2. března správnímu orgánu k projednání.

Související obsah

"Řidiči, který na přechodu pro chodce srazil chlapce, může být ve správním řízení uložena pokuta od 2500 do 5000 korun, uložen zákaz činnosti na dobu od jednoho měsíce do šesti měsíců a budou mu odebrány čtyři body,“ sdělil mluvčí liberecké policie Vojtěch Robovský redakci TN.cz.

Přestože k nehodě nedošlo ve vysoké rychlosti, bylo dítě zraněno. Utrpělo středně těžké poranění nohy a bylo převezeno do nemocnice. Nehodu natočily hned dvě palubní kamery.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz