Domácí

Dlouhé čekání na hranicích s Polskem. Kolony mají až 21 kilometrů

Doprava na hranicích s Polskem kolabuje. Kolony na hraničních přechodech jsou dlouhé i desítky kilometrů. Řidiči si v nich postojí několik hodin. Polsko proto s okamžitou platností zprovoznilo další tři silniční hraniční přechody s Českem – Královec na Trutnovsku, Mikulovice na Jesenicku a Závada na Karvinsku.

Až tisíce aut si musejí počkat na celní kontrolu na hranicích v Moravskoslezském kraji. Na dálnici D1 je kolona dlouhá až 5 kilometrů, Mosty u Jablunkova hlásí až 13 kilometrů dlouhou kolonu, Chotěbuz až 21 kilometrů.

"Policie se snaží usměrňovat dopravu. Pokud auta nemíří na hraniční přechody, snaží se je policisté odklánět tak, aby nemuseli v kolonách čekat," uvedla mluvčí policie Soňa Štětínská.

Související obsah

Podle policistů za zdržení může situace na polské straně. Ta na to reagovala a otevřela další přechody. „Pro osobní dopravu je aktuálně otevřen hraniční přechod s Polskou republikou Závada,“ dodala mluvčí.

O půlnoci z neděle 15. března na pondělí začal platit zákaz cestování českých občanů kamkoli do zahraničí. Cizinci naopak nesmějí do České republiky. Pro přepravu zboží zůstaly hranice otevřené. Z vydaných restrikcí existují výjimky, například pro tzv. pendlery, tedy lidi jezdící přes hranice za prací.

TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz