Transgender

Boření stereotypů: Bývalý muž je dnes moderátorkou v televizi

Čtyřicetiletá Diana Zurco si sedá za pult jako moderátorka televizních zpráv. Což by nebylo ještě nic tak zvláštního, kdyby před nějakou dobou nebyla mužem. Diana se tak stala první transgenderovou novinářkou v televizním zpravodajství. Televize nenabídla Dianě místo jen proto, že je transgender ženou. „Je velmi dobrá profesionálka. To ji otevřelo dveře. Všichni víme, jak obtížné je pro tyto ženy nastartovat kariéru“, říká ředitel televize. "Myslím, že je to skvělá příležitost a vím, že mám obrovskou zodpovědnost", říká Diana o své nové práci. Odhaduje se, že v Argentině, která má 44 miliónů obyvatel, je až 13 000 dospělých transgender.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Kandidátem STAN na ministra průmyslu je Jozef Síkela

Hnutí STAN vybralo nového kandidáta na post ministra průmyslu a obchodu. Je jím bývalý generální ředitel Slovenské spořitelny Jozef Síkela. Hnutí to oznámilo v pondělí ráno. Síkela je absolventem pražské Vysoké školy ekonomické, pak pracoval v bankovnictví. V posledních roce pak byl partnerem v investičním fondu. "Jozef Síkela je nezpochybnitelným odborníkem pro své letité zkušenosti, které nasbíral na vrcholných manažerských pozicích v bankovním sektoru, kde se mimo jiné věnoval jak podpoře malých a středních podniků, ale také veřejnému financování," uvedl předseda STAN Vít Rakušan.

Krátká zpráva

Hnutí STAN vybralo kandidáta na ministra průmyslu

Starostové vybrali nového kandidáta na post ministra průmyslu a obchodu místo Věslava Michalika, který se nominace do nastupujícího kabinetu vzdal kvůli informacím o možném střetu zájmů. Celostátní výbor STAN vybíral ze čtyř kandidátů. Jméno vítěze oznámí v pondělí, nejprve se ho dozví premiér vznikající vlády Petr Fiala (ODS).

Píše se na Deník.cz