Počasí

Špatná zpráva pro české pěstitele a zahrádkáře, mají přijít mrazy

Špatná zpráva pro české pěstitele a zahrádkáře, mají přijít mrazy
Zdroj: Profimedia

Na většině území České republiky hrozí od pondělí mrazy. Podle meteorologů můžou nízké teploty ohrozit již kvetoucí stromy. Výstraha platí až do čtvrtka.

Nízké teploty hrozí od půlnoci z neděle na pondělí na většině Českého území s výjimkou Jihomoravského kraje. Pro něj výstraha platí až od pondělních deseti hodin v noci. Výstraha platí až do čtvrtka do devíti hodin ráno.


“Během nočních a ranních hodin se budou teploty pohybovat pod bodem mrazu. Zejména v polohách pod 400 m nad mořem hrozí poškození vegetace, především kvetoucích ovocných stromů,“ varují meteorologové.

Mapa výstrahy před mrazy:

Zdroj: ČHMÚ

Zeleninu a nízké rostliny je možné zakrýt světlou netkanou textilií, kterou na rostlinách můžete nechat i více dní až do odeznění ranních mrazů.

Související obsah

“V případě stromů je možno použít ochranné přípravky proti promrznutí nebo klasické metody ošetření, jako je lehký postřik/orosování porostů drobnými vodními kapičkami v období záporných teplot (zpravidla před východem Slunce), nebo dýmování/zakuřování spalováním vlhkého rostlinného odpadu v bezprostřední blízkosti stromů,“ radí odborníci z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
 

Úroda meruněk je v ohrožení. Podívejte se na reportáž televize Nova:

TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz