Zahraničí

Tragédie v Německu! Ministr financí Hesenska se zabil kvůli strachu z krize

Tragédie v Německu! Ministr financí Hesenska se zabil kvůli strachu z krize
Zdroj: Profimedia

Německo v neděli šokovala sebevražda ministra financí spolkové země Hesensko. Tělo 54letého Thomase Schäfera našli v sobotu na kolejích spojujících Kolín nad Rýnem a Frankfurt. Německá média spekulují, že Schäfer měl velké obavy z ekonomických následků pandemie Covid-19.

Tělo našli už v sobotu ráno, kvůli rozsahu zranění jej nebylo možné okamžitě identifikovat. Později policisté zjistili, že šlo o ministra financí spolkové země Hesensko Thomase Schäfera. Podle prvotních závěrů vyšetřování spáchal sebevraždu. Policie případ zatím více nekomentovala.

Schäfer zřejmě ale zanechal dopis na rozloučenou, kde svůj čin vysvětluje, uvedl list Frankfurter Allgemeine Zeitung.

Podle webu Deutsche Welle měl Schäfer velké obavy z toho, co ekonomice způsobí pandemie koronaviru. V Hesensku leží i finanční centrum Německa - Frankfurt.

"Jeho největší obavy spočívaly v tom, jestli dokáže naplnit velká očekávání lidí, hlavně pokud jde o finanční pomoc. Pro něj zjevně nebylo cesty ven. Byl zklamaný, a tak se nás rozhodl opustit. To nás šokovalo. Chceme jeho nejbližším příbuzným vyjádřit nejupřímnější soustrast," sdělil ministerský předseda spolkové země Hesensko Volker Bouffier.

Související obsah

Podle Deutsche Welle byl Schäfer největším favoritem na to, aby křesťanské demokraty vedl za tři roky do zemských voleb, pokud by se Volker Bouffier rozhodl post ministerského předsedy Hesenska neobhajovat.

Ministrem financí Hesenska byl Schäfer deset let. Předtím během hospodářské krize koordinoval finanční pomoc pro automobilku Opel. Ještě předtím pracoval jako tajemník několika ministrů hesenské zemské vlády.

Schäfer byl ženatý, s manželkou měli dceru a syna. Na jeho smrt reagují přední němečtí politici. "Zpráva o náhlé smrti Thomase Schäfera nás v CDU všechny šokovala. Zasáhla nás, šokovala a rozesmutněla. Nyní jsou všechny naše myšlenky a modlitby s jeho rodinou," uvedla stranická šéfka Annegret Krampová-Karrenbauerová.

 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz