Domácí

Návaly v hobbymarketech pokračují, lidé se ale chovají ukázněně

Po včerejším otevření hobbymarketů nepolevil nápor zákazníků ani během dnešního dne. Parkoviště byla opět plná, ale obchody se ze čtvrtečního návalu zákazníků poučily a dovnitř pouštěly lidi s většími rozestupy. Někde zákazníkům dávali u vchodu i jednorázové rukavice.

Vypadalo to jako fronta na banány za socialismu. Tentokrát ale lidé stáli fronty na to, aby mohli utrácet za zboží v hobbymarketech. A čekalo se i 10 minut, než jste se dostali dovnitř. Povinnou výbavou se staly jednorázové rukavice.

Třeba v Ústí nad Labem se před hobbymarketem tvořily fronty, ale především kvůli tomu, že dovnitř pouštěli pouze ve skupinkách. "Pouštíme po skupinkách, aby lidé dodržovali rozestupy. Snažíme se to hlídat," vysvětlila zaměstnankyně hobbycentra. Uvnitř pak bylo výrazně klidněji než včera. Lidé prý mnohem lépe dodržovali nošení roušek i povinné dvoumetrové rozestupy.

Související obsah

„Už bylo potřeba po tom volnu něco začít dělat na baráčku, tak pracujeme,“ uvedl jeden z dotázaných, co ho do obchodu přivedlo. Podle námi oslovených respondentů se lidé uvnitř chovali ukázněně, dodržovali rozestupy, všichni měli roušky, brali si rukavice nebo dezinfikovali ruce a dodržovali předepsané pokyny.

Související obsah

Podobné to bylo i na řadě jiných míst. Třeba v hobbymarketu v Olomouci. Ve srovnání se včerejškem ubylo tlačenic. "Je tam tedy spousta lidí, všude na podlahách jsou vyznačené dva metry rozestupy, hlásí v rozhlasu, co mají lidé dělat. Hned u vchodu jsou dezinfekce. Když jdou zákazníci do obchodu, tak polovina z nich si ruce umývá,“ popsal jeden z námi oslovených zákazníků.
Podle ekonomů by obchodníci mohli během prvních dnů od znovuotevření obchodů dohnat ztráty, které jim kvůli březnovému uzavření obchodů vznikly.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz