Zahraničí

Letadlo přiletělo pro uvízlé občany. Na letišti na něj stříleli

Letadlo přiletělo pro uvízlé občany. Na letišti na něj stříleli
Zdroj: Profimedia

Po světě je stále řada lidí, kteří uvízli kvůli uzavřeným hranicím a omezenému leteckému provozu v cizích zemích a rádi by se vrátili domů. Vlády pro ně vysílají speciální lety, někdy se ale dostávají do nečekaných potíží.

V sobotu podobný repatriační let vyrazil z Francie do Konga. Airbus A330 vylétl z pařížského letiště Roissy-Charles de Gaulle, na mezinárodním letišti v kongském Pointe-Noire, kde měl vyzvednout uvízlé francouzské občany.

Poté, co letadlo zastavilo na letištní ploše, ozvaly se ale dva výstřely. Jedna z kulek prorazila trup letadla. Na palubě naštěstí v tu chvíli zřejmě nikdo nebyl.

Podle místních médií mělo dojít k incidentu s místními policisty, právě jeden z nich měl na letadlo vystřelit. Na místě byl zadržen a zatčen. Air France podala podle informací AirLive stížnost kvůli škodě způsobené na letadle a místní úřady zahájily vyšetřování.

Související obsah

Kvůli proraženému plášti však letadlo nemohlo nabrat cestující ani na Pointe-Noire, ani v Bangui, kde mělo mít další zastávku. Repatriační let byl naplánován na neděli 12. dubna, Francouzi si však budou muset počkat o den déle. V pondělí pro ně vláda plánuje vypravit náhradní let, který se snad již obejde bez podobných incidentů.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz