Domácí

Měly by se hranice otevřít ještě letos? Omezení rozděluje národ

Měly by se hranice otevřít ještě letos? Omezení rozděluje národ
Zdroj: TV Nova

Kvůli šířícímu se koronaviru se už před měsícem uzavřely hranice České republiky. Přestože od úterý je možné v rámci služebních cest nebo neodkladných návštěv příbuzných zemi opustit, mezi politiky panují ohledně dalšího uvolňování neshody. Jasno nemají ani Češi. Někteří volají po otevření hranic, jiní je chtějí nechat uzavřené.

Zákaz cestování přes hranice vstoupil v platnost 14. března 2020. Tehdy se týkal pouze rizikových zemí. O dva dny později se rozšířil na všechny státy. Po měsíci izolace se hranice opět částečně otevřely.


"Lidé tak mohou v odůvodněných případech vyjet do zahraničí vyřídit neodkladné úřední povinnosti, vyjet na služební cestu, na pohřeb, za rodinou nebo v jiné mimořádně naléhavé situaci,“ stojí na webu ministerstva vnitra.


V otázce dalšího otevírání hranic však i nadále panují výrazné neshody mezi jednotlivými politiky. Úplně jasno nemají ani Češi, kteří se rozdělili na dva tábory.

Související obsah


Podle ankety redakce TN.cz hlasovalo více čtenářů pro to, aby se hranice otevřely ještě letos a lidé tak mohli vycestovat. Pro otevření bylo přibližně 60 % hlasujících. Zbylých 40 % hlasovalo proti.


"Rozhodně otevřít ještě letos. Máme v zahraničí rodinu a přítel nemá v ČR ani trvalé bydliště, tak bychom se rádi vrátili do země, kde se cítíme dobře, a ne zůstat celý rok v Česku,“ uvedla na facebooku Elisa.


"Zavřené? Pěkná hloupost. Stačily by kontroly na hranicích a dejme tomu 14denní karanténa. Spousta lidí má rodinu v zahraničí, se kterou se chce samozřejmě vidět,“ napsala Karolína.


"Hranice otevřít, až tahle pandemie skončí,“ oponuje v komentáři Dan.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz