Naše Česko

Potřebujete řemeslníka? Najdete ho na mapě! Pomůže on vám i vy jemu

Potřebujete řemeslníka? Najdete ho na mapě! Pomůže on vám i vy jemu
Zdroj: Getty Images

Mnoho řemeslníků a živnostníků ze dne na den muselo uzavřít své provozovny. Ocitli se v situaci, kdy museli zrušit domluvené zakázky nebo je oddálit na neurčito. Na prvním místě totiž bylo zajistit své zdraví, i svých zákazníků. Nyní ale musí začít řešit ekonomické důsledky.

Portál Stále žijeme chce pomoci všem živnostníkům, kteří se vlivem nastalé epidemie dostali do finančních problémů. Veřejnost tak bude zároveň informována, kdo a jaké služby akutálně nabízí.

Lidé tak mohou snadno najít třeba řemeslníka, jehož služby právě potřebují. Portál tak pomůže oběma stranám, živnostníkům najít práci, i těm, kteří je aktálně vyhledávají. A i když se mnohé provozovny musely před několika týdny uzavřít, neznamená to, že podnikatelé svou živnost ukončili. To ale lidé to často nevědí.

Související obsah

Podnikatelé se navíc mohou na stránky Stále žijeme zaregistrovat. Je to velmi snadné: Stačí vyplnit kontaktní údaje a v menu najít druh poskytované služby. Ten, kdo chce služby živnostníků využít, také může vyhledávat pomocí chytré mapy, která zobrazuje nejbližší služby.


Projekt iniciovala agentura Dorland, která funguje pod záštitou Svazu měst a obcí České republiky. Více informací můžete najít zde.

Víte o jakékoli iniciativě nebo aktivitě, která se snaží nastartovat ekonomiku? Máte nápad, jak pomoci lokálním podnikatelům nebo živnostníkům? Dejte nám vědět! Napište nám na  nastartujmecesko@nova.cz nebo na Facebook.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Chorvatský prezident je proti vstupu Finska a Švédska do NATO

Chorvatský prezident Zoran Milanović chce požádat chorvatského zástupce v NATO, aby země hlasovala proti vstupu Finska a Švédska do NATO. Řekl to stanici N1 TV. Záhřeb by podle něj měl uplatňovat právo veta do doby, než bude v sousední Bosně schválena volební reforma, která by usnadnila bosenským Chorvatům volit své zástupce do vedoucích funkcí. Vláda Andreje Plenkoviče ale se svým prezidentem nesouhlasí. Milanović podle premiéra zastává proruské postoje.

Píše se na Deník.cz