Naše Česko

Podpořme ty, kteří běžně pomáhají. Nastartujme jejich projekty

Podpořme ty, kteří běžně pomáhají. Nastartujme jejich projekty
Zdroj: Getty Images

Finanční podporu potřebují v současnosti i neziskové organizace, instituce neziskového sektoru a další samosprávné celky České republiky. I ty se vlivem současných vládních nařízení a epidemie koronaviru mohou dostat do finančních problémů. Pomoc tak potřebují právě organizace, které se zaměřují na pomoc druhým.

Darujme.cz pomáhá i nyní, v době krize. Heslo iniciativy zní "aktuálně – spolu proti koronaviru!" Na jejich stránkách se sdružují neziskové organizace a projekty na podporu seniorů, duševního zdraví, rodičů samoživitelů, kultury nebo nemocnic. Mezi nejúspěšnější kampaně patří "Pomozte nemocnicím s Českou filharmonií", "Podpořte Cirk la Putyka", "Život 90: Koordinační centrum pro seniory". Jen za březen se podařilo vybrat už 19 milionů korun.

Iniciativa Darujme.cz nabízí jednoduchý způsob, jak začít s online fundraisingem. Pro dárce je to nejjednodušší způsob, jak podpořit někoho, kdo se svými projekty snaží pomáhat druhým. Prostřednictvím darovací widgetu na stránkách organizace můžete zaslat určitou částku jedním z podporovaných způsobů online plateb. A koho podpoříte, je jen na vás.

Víte o jakékoli iniciativě nebo aktivitě, která se snaží nastartovat ekonomiku? Máte nápad, jak pomoci lokálním podnikatelům nebo živnostníkům? Dejte nám vědět! Napište nám na nastartujmecesko@nova.cz nebo na Facebook.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Ministr Gazdík odvolal ředitelku Cermatu

Ministr školství Petr Gazdík (STAN) odvolal ředitelku Centra pro zjišťování výsledků vzdělávání (Cermat) Michaelu Kleňhovou. Důvodem byla ministrova nespokojenost s fungováním organizace. Ta má na starosti maturitní a jednotné přijímací zkoušky.

Krátká zpráva

Za poslední rok zahynuli ve službě dva agenti CIA

Za poslední rok zahynuli ve službě dva důstojníci americké zpravodajské služby CIA. Na pamětní zeď v sídle agentury v Langley ve Virginii přibyly při každoročním ceremoniálu na jejich počest dvě hvězdy. Pracovali v utajení, jejich jména i okolnosti úmrtí jsou tajné. O rok dříve přišli při plnění úkolů o život čtyři příslušníci CIA.

Krátká zpráva

Zřícená budova pohřbila v Íránu šest lidí, desítky jsou ještě v troskách

Šest lidí zahynulo při zřícení nedostavěné budovy v nejrušnější ulici v íránském městě Abadan. Záchranáři vyprostili z trosek desetipatrového domu 34 živých, desítky lidí pohřešují. Spodní patra domu byla před několika dny zprovozněna, zatímco horní část ještě dostavovali. Policie zatkla majitele objektu i šéfa stavební firmy.

Píše se na Deník.cz