Zahraničí

Šimpanz na kole rozprašoval v zoo dezinfekci. "Pomáhá," tvrdí ředitel

Šimpanz na kole rozprašoval v zoo dezinfekci. "Pomáhá," tvrdí ředitel
Zdroj: Thinkstockphotos

Zoologická zahrada v Thajsku pobouřila mnoho lidí poté, co nechala jezdit šimpanze oblečeného do džínových kalhot a havajské košile na kole. Zvíře na sobě zároveň mělo ochrannou roušku a při jízdě kolem rozstřikovalo dezinfekci.

Ředitel zoo, která se nachází kousek od Bangkoku, Uthen Yangpraphakorn uvedl, že šimpanz pomáhal s dezinfekcí zoo, aby byla připravená na otevření v momentě, kdy vláda zruší opatření kvůli koronaviru.

"Uklízíme a dezinfikujeme dvakrát nebo třikrát týdně, pokud nám vláda umožní znovu otevřít, budeme připraveni," citoval portál Daily Mail ředitele zoologické zahrady.

Záběry, kde jde pracovník zahrady vedle rozkolísaného kola, na kterém se "vymóděný" šimpanz snaží udržet rovnováhu, pobouřily nejen ochránce zvířat. Ti se již několik let snaží neúspěšně zoologickou zahradu zavřít.

Organizace Lidí za etické zacházení se zvířaty (PETA), dokonce v loňském roce zdokumentovala několik případů, kdy ošetřovatelé zvířata týrali. Už v prosinci se na veřejnost dostalo skandální video, na kterém vyhublý slon musel před návštěvníky předvádět nacvičené kousky.

"PETA předložila thajské policii všechny důkazy a podala stížnost příslušným orgánům," uvádí Daily Mail.

Související obsah

Počínání zaměstnanců zoo, kteří zvířata nutí k takovýmto cirkusovým kouskům, si na sociálních sítích všimli také v České republice.

"Musím důrazně odsoudit skandální jednání pracovníků thajské zoo. Pevně věřím, že aktivistům z organizace PETA se po letech marných snah nyní konečně podaří donutit kontroverzní zoologickou zahradu na předměstí Bangkoku, aby upustila od týrání svých svěřenců," prohlásil ředitel Zoologické zahrady Tábor Evžen Korec.

Ekonomické problémy začínají mít kvůli koronaviru také zoologické zahrady. Více v následující reportáži:

TN.cz

K tématu Zahraničí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz