Domácí

Šel kopat septik, vyvalil se na něj poklad! Na místo míří archeologové

Šel kopat septik, vyvalil se na něj poklad! Na místo míří archeologové
Zdroj: Thinkstockphotos

Šťastný nález se podařil muži z Pardubicka. Při kopání septiku se na něj vyvalily stovky stříbrných mincí. Na místo už míří archeologové, aby oblast nálezu pořádně prohledali.

Při sobotní práci na Pardubicku se podařil čtenáři TN.cz nečekaný a velmi překvapivý nález. “Kopal jsem septik a najednou se to na mě vyvalilo. Napřed jsme mysleli, že to jsou víčka od piva, až pak jsme zjistili, že se jedná o mince,“ popsal muž.


O svém nálezu informoval archeology v Pardubicích, kteří na místo přijedou a pořádně je zkontrolují i s odpovídajícím vybavením, zda se tam nenachází ještě nějaké další vzácnosti.

Související obsah

Poklad čítal asi dvě stovky stříbrných mincí. Po svém nálezu hledal muž pomoc na internetu. Zřejmě se jedná o krejcary Leopolda I. z dynastie Habsburků, císaře Svaté říše římské a českého a uherského krále. Vládl v letech 1657 až 1705. V pokladu jsou také krejcary s podobiznou jeho otce Ferdinanda III.


Krejcar jsou mince s obsahem stříbra. Razily se v různých hodnotách, nejvyšší byla tehdy 15. Krejcary z oné doby váží několik gramů podle jejich hodnoty.

Jaký má poklad hodnotu? Sledujte zpravodajství TV Nova, případ budeme sledovat.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz