Domácí

V Janově začala demolice paneláků. Vybydlené sídliště srovnají se zemí

Na nechvalně proslulém litvínovském sídlišti Janov v pondělí začala demolice prvního zdevastovaného panelového domu. Sídliště roky obývali převážně nepřizpůsobiví a sociálně slabí, kteří postupně zpustošili okolo desítky paneláků. První z nich půjde k zemi v příštích dnech.

Sundáváním okapů a krycích plechů začala ráno demolice 100 metrů dlouhého panelového domu na sídlišti v litvínovské čtvrti Janov. Zdevastovaná budova je po letech, kdy do ní obchodníci s chudobou neinvestovali ani korunu, na pokraji zhroucení. Během posledních 15 let ji zpustošili nepřizpůsobiví lidé, které tam roky sestěhovávali z různých koutů republiky.

"Bydlím tu roky, dřív to bylo krásné sídliště, teď je to tu zdevastované až hanba. Jsem ráda, že se s tím začalo něco dělat. Podle mě to měli opravit, takhle akorát město přijde o byty," vyjádřila se k demolici jedna z obyvatel Litvínova.

Související obsah

Do konce týdne k domu najede těžká technika, která ho během několika dalších dnů srovná se zemí. Radnice tam už nic stavět nebude, místo budovy zůstane jen zatravněná plocha.

V příštích letech půjdou k zemi ještě další tři podobně zdevastované budovy, které radnice vykoupila. Janovské sídliště je označováno za největší sociálně vyloučenou lokalitu v Česku, žije tam okolo 5 tisíc obyvatel.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz