Počasí

Floridou se přehnalo ničivé tornádo. Místní trápí již od Velikonoc

Střední Floridou se v pondělí odpoledne prohnalo tornádo následované sérií bouřek. Části země se ocitly bez proudu.

Nejen koronavirus momentálně sužuje Spojené státy americké. Nad Floridou se v pondělí odpoledne prohnalo tornádo. Kancelář National Weather Service (NWS) v Melbourne uvedla, že varování před tornádem bylo vydáno těsně před polednem pro oblast Seminole County severně od Orlanda. Občany vyzvalo, aby se ukryli ve sklepeních svých domovů a rozhodně neopouštěli své domovy.

Někteří občané ale výzvy neuposlechli, jak dokazují četné příspěvky na sociálních sítích. Kvůli jedinečnému videu riskovali mnozí vlastní život. Pohyb ničivého živlu ale zachytily i bezpečnostní a dopravní kamery.

Podařilo se natočit i tzv. supercelu, speciální typ bouře, která vyvolává na americkém středozápadě ta nejničivější tornáda. Mnohdy jsou v mracích k vidění elektrické výboje blesků. Objevila se přímo nad samotným Orlandem, jen těsně se vyhnula mezinárodnímu letišti Orlando Sanford International.

Podle informací FoxNews se bouře poté stočila nad Atlantik a stala se tak nebezpečím pro místní jachtaře. Poté pokračovala směrem na východ.

Související obsah

Následky tornáda a ničivé bouře se teprve sčítají. Mnohá místa hlásí vyvrácené stromy a povalené elektrické vedení, díky kterému se lidé v okresech Lake, DeLand, Seminole, Ocala a Eustis ocitli bez proudu. Zatím nejsou hlášeny ztráty na životech. Tornádo zde přitom zabíjelo před týdnem, o Velikonoční neděli vzalo život hned dvěma lidem. Klimatologové ze Storm Prediction Center (SPC) varují, že by se v oblasti mohla tornáda a ničivá krupobití brzy znovu vyskytovat.

TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz