Domácí

Policista neváhal a zachránil muže z hořícího auta. Těsně poté vybouchlo!

Policista neváhal a zachránil muže z hořícího auta. Těsně poté vybouchlo!
Zdroj: Policie ČR

Obrovské štěstí měl řidič osobního auta, který koncem minulého týdne havaroval poblíž Verušiček na Karlovarsku. Vůz začal hořet a nebýt policisty Jana Bílka, který zrovna ve svém volnu projížděl kolem, nehoda mohla mít tragické následky. S pomocí pohotových svědků se mu podařilo řidiče zachránit. Krátce poté hořící auto vybouchlo.

Policista Jan Bílek z oddělení v Teplé na Chebsku v pátek 17. dubna jel z Prahy do Karlových Varů, poklidná cesta se ale záhy změnila v dramatickou záchranu života. Na silnici I/6 poblíž Verušiček se totiž stala nehoda, při které se osobní auto převrátilo na střechu a záhy začalo hořet.

"Už z dálky jsem viděl stoupající kouř. Přidal jsem plyn a dojel na místo. Rychle jsem k havarovanému autu běžel, v tu dobu už u něj byla žena s dalším mužem, kteří se snažili zraněného řidiče dostat ven. Okamžitě jsem jim začal pomáhat a muže jsme dokázali vytáhnout. Určitě nám pomohlo, že se dokázal sám odpoutat a otevřít si dveře," popsal záchranu Bílek.

Okamžitě věděl, že všichni musí co nejdál od auta. "Řidič nám řekl, že má auto na plyn, takže mi bylo jasné, že může dojít k výbuchu. Několik menších výbuchů jsme navíc slyšeli, když jsme ho vytahovali. Společnými silami se nám podařilo muže odtáhnout do bezpečné vzdálenosti," pokračuje policista.

Související obsah

 

Krátce poté - zhruba po dvou až třech minutách - auto skutečně explodovalo a zachvátil ho rozsáhlý požár. "Zraněnému muži jsem poskytl první pomoc. Po chvíli si ho převzal pracovník ze záchranky, který na místo přijel. Já jsem se poté ještě snažil řídit situaci na místě. Hlavně tedy, aby nikoho neohrozil požár. Pak se na místo dostavili hasiči a kolegové policisté," řekl policista. 

Bílek slouží u policie už šest let, v podobné situaci ale doposud nebyl. "Musím říct, že něco podobného jsem ještě opravdu nezažil. Stalo se mi poprvé, že auto začalo ihned po nárazu hořet a nebyl tedy čas na nějaké velké přemýšlení a plánování. Opravdu to byla hodně stresující situace. Naštěstí se nám to podařilo a jsem za to nesmírně rád. Stačila chvíle a muž by v autě nejspíše uhořel," tvrdí policista.

Ocenil dvojici svědků, která bez váhání přispěchala řidiči na pomoc. "Před nimi musím smeknout klobouk, protože v těchto situacích to mají obyčejní lidé ještě o něco těžší, než my policisté," chválí je Bílek.

Ředitel karlovarských policistů Petr Macháček je na svého kolegu náležitě pyšný. "Jsem velice rád, že máme ve svých řadách policisty, kteří jsou policisty i ve svém osobním volnu. Jen díky pohotové reakci našeho kolegy nepřibyla další oběť dopravní nehody," prohlásil.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz