Videoreportáž

(Ne)bezpečná turistika na dálku? Živý průvodce na dálkové ovládání

Už je to několik týdnů, co lidé po celém světě přestali kvůli koronaviru cestovat. Faerské ostrovy teď přišly s unikátní novinkou. Zážitek z cestování si můžete užít bezpečně z pohodlí domova. Vytvořili nový nástroj pro vzdálenou turistiku, kde lidé mohou podnikat virtuální prohlídky ostrovů. To by ještě nebylo nic tak neobvyklého, kdyby si s pomocí speciální aplikace neřídili také svého průvodce na dálku. Jak je to možné?

 Doma na dálku se z pohodlí propojíte se svým průvodcem, který je fyzicky na místě, kam se chcete virtuálně vydat. Vše je online, takže si ho můžete i ovládat. Doslova a do písmene, v reálném čase. "Pokud řeknete, aby šli doleva, půjdou doleva. Pokud je požádáte, aby skočili, oni skočí. Rozhodujete, co chcete vidět a kam chcete, aby tato osoba šla," vysvětluje manažer obsahu a komunikace Levi Hanssen.

Pro průvodce se tato služba ale může stát i nebezpečnou. Jak Hanssen dodává, na jedné z jeho cest si uvědomil, že se ho uživatel snažil přimět svými povely, aby skočil do oceánu. Naštěstí mu to došlo včas. Jak takové ovládání průvodců na dálku vypadá, se podívejte na videu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz