Krimi

Ze smrti stařenky, kterou rozsápala zuřivá doga, policie obvinila majitelku

Tragédie, při které obrovská Argentinská doga na ulici téměř roztrhala 91letou stařenku, ve středu 13. února loňského roku otřásla obcí Pihel u Nového Boru. Těžce zraněná žena dva dny po útoku zemřela v českolipské nemocnici. Vyšetřování trvalo více než rok, závěry znalců jsou však jasné. Za smrt seniorky může majitelka psa, která zvíře nedokázala uhlídat.

Nebezpečné zvíře uteklo z pozemku místního domu, který podle policie nebyl proti jeho útěku dostatečně zabezpečený. Případ vyšetřovala kriminální policie. Vyšetřovatelé si postupně vyžádali hned tři znalecké posudky z oboru zdravotnictví. Právě jejich zpracovávání protáhlo vyšetřování o dlouhé měsíce. Policisté na případu pracovali více než rok. Útok vzteklého psa byl podle policie přímým důvodem seniorčiny smrti.

"Z nashromážděných podkladů vyplynulo, že mezi útokem psa a smrtí seniorky existuje přímá příčinná souvislost, proto vyšetřovatel letos v březnu obvinil majitelku dogy ze zločinu usmrcení z nedbalosti. Podle našeho názoru musela být obviněná srozuměná s tím, že pokud jí pes uteče, může někomu vážně ublížit, a přesto proti tomuto závažnému nebezpečí neučinila potřebná opatření," informuje policejní mluvčí Ivana Baláková.

Související obsah

Ženě z Novoborska, které zabijácký pes patřil, nyní hrozí až 6 let za mřížemi. Obvinění si vyslechla v březnu letošního roku, kdy ji policisté vyslechli. Dle původních informací měl být majitelem Argentinské dogy muž. Že obrovské zvíře patřilo ženě, objasnila policie až letos po skončení vyšetřování.

Stařenka, která se pohybovala za pomoci chodítka, se zhruba v půl jedné odpoledne procházela po cestě, když se na ni pes vrhl. Neměla šanci se zuřivému zvířeti ubránit. Bílá doga ji vláčela po zemi a pokousala na hlavě, rukou i nohou. Na pomoc zoufalé ženě přispěchala 39letá Lenka s přítelem Martinem, oba rovněž z obce Pihel.

Související obsah

Psa se jim podařilo zahnat a těžce zraněné seniorce zavolali pomoc. "Jejich statečný zásah proti rozzuřenému psovi nebyl úplnou samozřejmostí, protože oba riskovali, že se jeho agrese obrátí proti nim. Za to, jak se zachovali, jim patří velký respekt," uvedla Baláková.

Již dříve dle policie majitelé psa uvedli, že zvíře z pozemku uteklo poprvé. To však popřeli někteří z obyvatel Pihelu, podle kterých doga po veřejné cestě pobíhala už několikrát a děsila místní k smrti. Utéct měla prý nejméně pětkrát.

Jednadevadesátiletá žena, kterou zvíře napadlo, byla mezi místními velmi oblíbená. Pamatují si ji jako laskavou, vlídnou paní, která ráda chodila na procházky. "To byl zdravý člověk, dá se říci, běhala tady po Pihelu, dokázala i třikrát obejít Pihel, s každým si popovídat," řekl o zesnulé stařence její zeť.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz