Krimi

U dálnice D46 spadl malý letoun, pilot se zranil. Ovlivnilo to i provoz!

Hodně nezvyklá nehoda omezila v pátek odpoledne provoz na dálnici D46 u Vyškova. Těsně vedle frekventované silnice se totiž zřítil takzvaný vírník, který krátce předtím odstartoval ze zdejšího letiště. Pilot stroje se vážně zranil.

Nehoda se stala přibližně v půl třetí odpoledne u třetího kilometru dálnice. "Stroj spadl opravdu velmi blízko dálnice, pět či sedm metrů. Pětapadesátiletý pilot se zranil, alkohol byl vyloučený. Kvůli zásahu složek IZS a vyšetřování musel být uzavřený odstavný i pravý jízdní pruh, průjezdný zůstal jen ten levý," řekl TN.cz po 17. hodině policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Dodal, že podle prvotních informací to vypadá, že pilot nezvládl start z letiště a zřítil se s vírníkem poblíž dálnice D46. Podle portálu dopravniinfo.cz bylo místo i tři hodiny po nehodě stále průjezdné jen jedním pruhem. "Kolony se naštěstí tvoří jen velmi krátké," uvedl Malášek.

Související obsah

"K pádu vírníku jsme vyslali záchranářský vrtulník, který pacienta se středně těžkým zraněním, ale při vědomí, po ošetření na místě převezl na traumacentrum Fakultní nemocnice Brno," doplnila mluvčí záchranky Michaela Bothová.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz