Krimi

Policie dopadla muže z Orlickoústecka. Je podezřelý z vraždy

Policie dopadla muže z Orlickoústecka. Je podezřelý z vraždy
Zdroj: Policie ČR

Policie vyhlásila v pátek pátrání po 42letém Liboru S. z okresu Ústí nad Orlicí a varovala, že může být nebezpečný. Muže hledala v souvislosti s násilným trestným činem, který se stal na Lanškrounsku. V pondělí dopoledne se podařilo podezřelého vypátrat a zadržet.

"Hledaný 42letý muž byl v pondělí v dopoledních hodinách námi na Českotřebovsku vypátrán. Celostátní pátrání jsme odvolali. V současné době budou probíhat úkony v trestním řízení, které je zahájeno pro podezření na zvlášť závažný zločin vražda. Touto cestou bychom rádi poděkovali veřejnosti a médiím za spolupráci, která přispěla k dopadení zadrženého muže," uvedla policejní mluvčí Lenka Vilímková.

V době pátrání měl být muž oblečen ve vojenské tříčtvrteční khaki bundě s kapucí, nebo červené mikině s kapucí, tmavých teplákových kalhotách a kotníkových botách. Působit měl zanedbaným dojmem.

Související obsah

V době probíhajícího pátrání policisté varovali, aby se lidé v žádném případě nesnažili podezřelého sami zadržet. Měl být totiž nebezpečný jak sobě, tak i svému okolí. Dvaačtyřicetiletý muž je navíc podezřelý z vraždy vlastní matky.

Seniorku měl připravit o život v obci Žichlínek na Lanškrounsku. K činu měl použít sekeru. Žena navzdory přivolaným zdravotníkům svým zraněním podlehla. Podle informací policie muž trpí duševní poruchou. Muži zákona podezřelého zadrželi na území České Třebové.

mch, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Berlusconi nebude kandidovat na italského prezidenta

Kontroverzní politik a bývalý italský premiér Silvio Berlusconi (85) se rozhodl, že nebude kandidovat v italských prezidentských volbách. Měl podporu koalice pravicových stran, ale ta mu nezaručovala úspěch. K tajné volbě se v pondělí sejde přes tisíc poslanců a regionálních delegátů. Za favorita je považován současný premiér Mario Draghi.

Krátká zpráva

Rusko podle Britů plánuje dosadit do čela Ukrajiny “svého“ politika

Britské ministerstvo zahraničí zveřejnilo informaci, že ruský prezident Vladimír Putin plánuje spiknutí s cílem dosadit do čela Ukrajiny “svého“ tedy prokremelského politika. Velmi neobvyklé je, že uvedlo i jeho jméno. Má jím být Jevgenij Murajev, majitel médií a někdejší poslanec ukrajinského parlamentu, který se již dříve vyslovil pro ruskou anexi Krymu.

Píše se na Deník.cz