Domácí

Tragédie na Brněnsku! Mladý motorkář nepřežil střet s dodávkou

Tragédie na Brněnsku! Mladý motorkář nepřežil střet s dodávkou
Zdroj: ZZS Jihomoravského kraje

Počasí láká motorkáře, aby po zimě vytáhli své stroje. Bohužel s množstvím lidí na silnicích narůstá i vážných nehod. Tragicky skončila srážka motorky a dodávky u Modřic na Brněnsku. Mladý motorkář zemřel ještě před příjezdem záchranářů.

V úterý krátce před polednem se srazila dodávka s motorkou nedaleko Modřic na Brněnsku. Na místo okamžitě vyjeli záchranáři, hasiči i policisté.

"Mladý řidič motorky zemřel ještě před příjezdem našich posádek, jeho zranění byla neslučitelná se životem. Zdravotníci se postarali o zraněného pasažéra dodávky, po ošetření byl s lehčím zraněním převezen k další péči do FN Brno," popsala Zdravotnická záchranná služba Jihomoravského kraje.

S postupným oteplováním přibývá na silnicích motorek, záchranáři proto apelují na další řidiče, aby s jejich přítomností počítali a dávali větší pozor, jelikož právě pro motorkáře bývají následky mnohem vážnější.

Související obsah

"Pro pasažéry na motorkách by mělo být samozřejmostí používání ochranných prvků. Ve srovnání s řidiči v osobních či nákladních vozech jsou zcela nechráněni a přitom jezdí stejnou, ne-li vyšší rychlostí," doplnili záchranáři s tím, že právě k nehodám motorek poměrně často vysílají vrtulník

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz