Zahraničí

Sousedé se opili a pohřbili ji zaživa. Nina si sama musela vyhrabat hrob

Sousedé se opili a pohřbili ji zaživa. Nina si sama musela vyhrabat hrob
Zdroj: Getty Images

Dva muži se vloupali do jejího domu. Nejen, že ji surově zbili, ještě se ji, posilněni alkoholem, rozhodli zaživa pohřbít na místním hřbitově.

Šokující příběh se měl udát v ukrajinské vesnici Maryanske. Nina Rudchenko (57) byla sama doma, když se k ní vloupala dvojice mužů. Mělo jít o bratry ze sousedství, staršímu bylo 30 let, mladšímu o tři méně.

Bratři začali Ninu surově bít, na pomoc si s sebou přinesli baseballovou pálku. Nevypadalo to, že by přišli krást, chtěli jen ubližovat. Týrali ji celé dvě hodiny, dokud její tělo nezůstalo bezvládně ležet na zemi.

Ani to jim ale nestačilo. Podle informací, které přinesl deník Mirror, bratři odtáhli zemdlelou Ninu na místní hřbitov, kde ji zkropili vodou a přivedli znovu k vědomí. Již v tu chvíli byla omámena šokem a ukrutnou bolestí, měla mnoho zranění po celém těle, utrpěla mimo jiné zlomeninu nosu a čelisti. Pohled na krvácející ženu ale opilé tyrany v jejich běsnění nezastavil.

Související obsah

Nebohou ženu donutili pod rouškou tmy vyhrabat si vlastní hrob, do kterého ji poté přinutili si vlézt. „Musela jsem si tam lehnout čelem k zemi, cítila jsem, jak mě začínají zasypávat,“ popsala zděšená žena místnímu tisku. Snažila si alespoň zakrýt obličej a vyhradit si rukama trochu vzduchu. Poslední, co slyšela, byl děsivý smích jejích tyranů a slova o tom, že plánují zabít celou její rodinu.

Když muži se svým činem skončili, ještě chvíli diskutovali, zda už je Nina mrtvá, a pak bylo ticho. Nina doufala, že již odešli a s vypětím posledních sil se pokusila z hlíny vyhrabat. Hrob byl naštěstí mělký, a navzdory všem zraněním se jí to brzy povedlo. Od domova ji ale dělilo několik kilometrů, které nedokázala již ani ujít, celou cestu se plazila. Až v bezpečí domova se zklidnila a znovu ztratila vědomí.

Související obsah

Následující ráno ji bezvládnou našla na podlaze její sestra Ludmila Gura. Z pohledu, který se jí naskytl, byla zděšená. Nina byla samá modřina, obličej měla pokrytý zčernalou zaschlou krví. „Sotva jsem ji poznala,“ prozradila místnímu tisku.

Pak se již zraněná Nina konečně dostala do nemocnice. V šoku z jejího stavu byli i místní lékaři. Aleksandr Klymchuk, chirurg oblastní nemocnice Velykobagachansk, tisku sdělil: „Pacientka byla přivezena v otřesném stavu, měla na těle řadu modřin a vážných poranění, diagnostikovali jsme jí také několik zlomenin a otřes mozku.“

Proti bratrům bylo zahájeno trestní řízení pro pokus vraždy. „Mohou být obviněni také z vloupání a z únosu. Nyní prošetřujeme všechny okolnosti trestného činu,“ uvedl policejní mluvčí Evgen Slipchenko. Oba podezřelí se hájí, že byli opilí. Pokud je soud shledá vinnými, hrozí jim deset let vězení.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz