Domácí

Pilot vírníku havaroval přímo na dálnici. Měl štěstí, že přežil. VIDEO

Nehodu vírníku, která se stala v pátek u Vyškova, natočila palubní kamera projíždějícího auta. Pilot spadl se strojem přímo na dálnici. Zároveň měl obrovské štěstí – málem do něj totiž nabouralo auto.

Takový záběr se podaří natočit jednou za život. Řidič auta se stal svědkem letecké nehody. Vírník začal klesat k zemi a dosedl přesně v místech, kde vedou středovým pruhem svodidla. Ocelové lano useklo zadní část vírníku a kabina s pilotem dopadla na vozovku. Pilot měl obrovské štěstí, že do jeho stroje nenabouralo ještě auto.

"Pilot utrpěl středně těžké poranění a záchranáři ho převezli do nemocnice. Na dálnici nejspíš nouzově přistával. Podle svědků mu nespíš selhal motor, který pohání zadní vrtuli. Ústav pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod případ stále vyšetřuje," řekl mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Související obsah

Za poslední týden se přitom jedná už o druhou vážnou leteckou neohdu na Moravě. U Milotic na Hodonínsku zahynuli při pádu malého letadla dva lidé.

Pilot vírníku skončil v nemocnici.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Policisté v Torontu zastřelili muže, který byl spatřen s puškou poblíž základní školy

Policisté v Torontu během zákroku zastřelili ve čtvrtek muže, který se pohyboval s puškou poblíž základní školy v oblasti Scarborough Port Union, informuje The Guardian. Svědci řekli místním médiím, že slyšeli tři výstřely a pak viděli, jak se policie pokouší muže ve věku kolem 20 let oživit. "Policie byla konfrontována jednotlivcem a kvůli okolnostem, které následovaly, jsou nyní předmětem vyšetřování SIU (Zvláštní vyšetřovací jednotka), mám zakázáno dále diskutovat o tom, co se stalo," řekl šéf torontské policie James Ramer. Několik škol v bezprostřední blízkosti incidentu bylo uzavřeno.

Krátká zpráva

USA se chystají poskytnout Ukrajině salvové raketomety dlouhého doletu

Bidenova administrativa se chystá poskytnout Ukrajině salvové raketomety dlouhého doletu M270 MLRS a pohyblivý raketový systém HIMARS. Tyto zbraňové systémy mohou odpalovat rakety mnohem dále než kterýkoli ze systémů, které Ukrajina již má, což by mohlo být v boji s ruskými okupanty převratnou změnou. USA se přiklání k vyslání systémů jako součásti většího balíčku vojenské a bezpečnostní pomoci Ukrajině, který by podle CNN mohl být oznámen již příští týden.

Píše se na Deník.cz