Domácí

Na spící pár zaútočil muž vroucí vodou a nožem. Hrozí mu 20 let vězení

Brutálním napadením skončily ve středu 29. dubna krátce před půlnocí časté neshody obyvatel jedné z ubytoven v Poličce na Svitavsku. Sedmapadesátiletý cizinec tu měl zaútočit na spícího 50letého muže a jeho přítelkyni. Ty nejprve prý polil vroucí vodou a potom na ně měl zaútočit nožem.

Neshody se mezi trojicí měly podle informací policie objevovat už delší dobu. Sedmapadesátiletý cizinec zřejmě ve středu krátce před půlnocí "ztratil nervy" a na 50letého spoluobyvatele ubytovny a jeho 48letou přítelkyni zaútočil.

Podle policie měl využít okamžiku, kdy oba jeho sokové spí. Jako zbraň si údajně nejprve zvolil vařící vodu, kterou na oba spáče vychrstl. Hned poté se měl chopit nože a zaútočit na dvojici znovu. Jeho vztek byl zřejmě směřován spíše proti 50letému muž.

Ten utrpěl vážné poranění hrudníku a musel být hospitalizován v nemocnici. Jeho přítelkyně si z hrůzného probuzení odnesla pouze lehčí zranění. O tom, zda bude podezřelý útočník umístěn do vazby, rozhodne soud. Obviněn je z dvojnásobného pokusu o vraždu.

Související obsah

"Vrchní komisař Odboru obecné kriminality pardubického krajského ředitelství podezřelého obvinil z pokusu úkladné vraždy na dvou osobách a podal podnět k vydání návrhu na jeho vzetí do vazby," řekla policejní mluvčí Eva Maturová.

Obviněný muž se při výslechu k hrozivému činu z části přiznal. Pokud mu soud prokáže vinu, může si za mřížemi posedět 15 až 20 let, případně dostat výjimečný trest.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz