Zahraničí

Krétu zasáhlo zemětřesení o síle 6,6. Otřesy cítili i v Athénách

Krétu zasáhlo zemětřesení o síle 6,6. Otřesy cítili i v Athénách
Zdroj: Profimedia/ Archiv

Řecký ostrov Kréta zasáhlo v sobotu dopoledne zemětřesení. Seizmická aktivita není v této oblasti neobvyklá, tohle ale patřilo mezi ta silnější.

Řecko sužuje nejen epidemie koronaviru, ale také nečekané otřesy. Ty v sobotu kolem půl desáté ráno postihly ostrov Kréta. Informaci přineslo Evropské středomořské seismologické centrum (EMSC).

Podmořské zemětřesení proběhlo v hloubce deseti kilometrů, zaznamenáno bylo 55 kilometrů jižně od města Ierapetra. Svědci podle informací webu Daily Mail popsali, že se celý ostrov třásl, chvěla se auta i části domů. Země zatím nehlásí žádné škody ani ztráty na životech.

Některé budovy však musely být uzavřeny, je třeba zkontrolovat, že nedošlo k poškození statiky. Chvění pocítili dokonce i lidé v 150 kilometrů vzdálených Athénách. Chvění bylo cítit po dobu několik sekund, někteří popisují dokonce dvě vlny otřesů.

Související obsah

Řecko postihují otřesy v rozmezí 5 až 7 magnitudo. Otřesy o síle 5,0 jsou považovány za střední zemětřesení, 7,9 je již velké zemětřesení. 6,0 až 6,9 se značí jako silné zemětřesení, následky takových otřesů se mohou projevit až ve stokilometrovém okolí.
 

Řecké zemětřesení přišlo pouhý den po velkých otřesech v Albánii o síle 6,4, které zabily více než dvacet lidí. V sobotu ráno zasáhlo zemětřesení o síle 5,5 také ostrov Portoriko, zejména město Ponce, kde bylo poškozeno několik budov.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz