Domácí

Jedovatým postřikem hubilo město plevel i u hřišť! Lidé si vymohli zákaz

Občané Prostějova si vynutili zastavení používání jedovatých látek na hubení plevele. Městské technické služby totiž v posledních týdnech aplikovaly postřik na prostějovských sídlištích, a to třeba i v blízkosti pískovišť u dětských hřišť.

Radnice se po tlaku veřejnosti rozhodla dočasně pozastavit aplikaci jedovatého a podle některých výzkumů karcinogenního Roundupu. Už v předešlých letech přitom obyvatelé protestovali proti používání tohoto přípravku, množily se totiž otravy psů se stejnými příznaky.

Petici podepsalo na osm stovek lidí. Radnice tehdy přislíbila o postřiku předem informovat a značit místa ošetřená herbicidem. K tomu teď ale došlo jen částečně. Cedule upozorňující na postřik zmizela po pár minutách.

Místo toho zaměstnanec technických služeb s kanystrem na zádech pracoval na několika místech v Prostějově. Postřikem škodlivého herbicidu ošetřil velké množství ploch. Mezi nimi také prostory u dětských hřišť, prolézaček a pískovišť. Nebo místa, kde obyvatelé venčí psy.

Související obsah

Podle výrobce by přitom na takto ošetřené plochy neměla být dva týdny vpouštěna domácí zvířata, natož děti. Radnice a technické služby momentálně zkoumají jiné možnosti hubení plevele.

Firma, provádějící pro město Prostějov technické služby, sice v minulém roce pořídila techniku pro vysokotlaké čištění, to však lze aplikovat pouze na zpevněné plochy.

Petr Bača/epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

STAN bude v Praze kandidovat samostatně

Hnutí STAN bude v komunálních volbách v Praze kandidovat samostatně. Informoval o tom náměstek pražského primátora Petr Hlubuček (STAN). "Do voleb jdeme samostatně jako STAN s cílem posílit naši pozici v zastupitelstvu. Z našich městských částí známe problémy Pražanů a jsme pro ně připraveni nadále pracovat na lokální i magistrátní úrovni. Máme ve svých řadách velmi zkušené lidi a unikátní program pro Prahu," napsal Hlubuček na twitteru.

Píše se na Deník.cz