Domácí

Řidiči mustangu hrozí za nehodu u Špindlu 6 let. Při srážce zemřel generál

Vyšetřování loňské tragické dopravní nehody u Špindlerova Mlýna pro policisty končí. Trutnovskému státnímu zastupitelství předali návrh na podání obžaloby na řidiče Fordu Mustang, kterému hrozí až 6letý trest odnětí svobody. Řidič mustangu zde při zběsilé jízdě při čelním střetu narazil do škodovky, ve které zemřel brigádní generál Milan Jakubů.

V tuto chvíli ještě stále obviněnému Vojtěchu Chaurovi hrozí až šestiletý trest. Kriminalisté ukončili vyšetřování a spis předali státnímu zástupci s návrhem na podání obžaloby.

Chaura je obviněný z trestných činů usmrcení z nedbalosti a těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti. Vloni 21. září se podle znaleckých posudků, které jsou součástí vyšetřovacího spisu, řítil velmi vysokou rychlostí na silnici mezi Vrchlabím a Špindlerovým Mlýnem.

V jedné ze zatáček vyjel do protisměru a tam se srazil s autem, který řídil zástupce velitele vojenských zpravodajců Milan Jakubů. Brigádní generál zemřel, jeho manželka utrpěla vážná zranění.

Související obsah

 

Podle posudků je jasně patrné, že řidič jen místem mnohem vyšší rychlostí než je v tom místě povolená. Přesnou rychlost policisté neprozradili a pouze uvedli, že v žádném případě nebylo možné, aby se řidič mustangu udržel ve svém pruhu. Navíc nárazu nemohl během průjezdu zatáčkou už ani jeden z řidičů zabránit.

Tragédie se odehrála během reklamní akce ve Špindlerově Mlýně, kde právě amatérský závodník v automobilových soutěžích, Vojtěch Chaura, nadupané sportovní vozy předváděl.


Tragickou nehodu si připomeňte v reportáži:

tbc, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz