Krimi

Janáková tvrdila, že otěhotněla s dozorcem. Za křivé obvinění dostala trest

Osm měsíců nepodmíněně ve věznici se zvýšenou ostrahou dostala už odsouzená Petra Nová, dříve Janáková. Soud jí vyměřil tento trest za to, že podle verdiktu křivě obvinila dozorce, že s ním měla mít ve vazební věznici pohlavní styk a následně otěhotněla. Ze lži ji usvědčily testy DNA.

Kauzu Petry Janákové odstartovala v roce 2017 vražda sběratele mincí a známek, na které se podle rozsudku podílela se svým manželem. Janáka poslal soud na 28, jeho ženu Petru na 30 let do vězení. Motivací páru k trestné činnosti byla podle soudu snaha získat peníze na zaplacení dluhů.

Loni v červnu ji ale soud pustil na svobodu, když se ukázalo, že je těhotná. Syna porodila v srpnu a na svobodě mohla zůstat do jednoho roku dítěte. Jenže policisté nechali udělat testy DNA, díky kterým se zjistilo, že otcem není nikdo z dozorců, jak Janáková uváděla. A tak putovala zpět za mříže.

Otcem má údajně být vězeň, který měl na starosti vydávání jídla. Díky tomu zřejmě navázali kontakt. Sperma jí měl údajně vězeň předat v gumové rukavici.

Související obsah

Soud nakonec přečin křivého obvinění překvalifikoval na trestný čin křivé svědecké výpovědi. Janáková tak dostala osm měsíců nepodmíněně, verdikt ale není pravomocný. Státní zástupce se odvolal a odsouzená si ponechala lhůtu na rozmyšlenou.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz