Videoreportáž

Tom Cruise bude prvním hercem ve vesmíru. Potvrdila to NASA

Americká NASA potvrdila, že hollywoodský herec Tom Cruise poletí do vesmíru. Herec s NASA spolupracuje na natáčení nového akčního filmu, jehož část se má točit na mezinárodní vesmírné stanici.

 Není ale jasné, s kým, kdy ani jak by hollywoodská hvězda měla do kosmu odletěl. Jako potenciální dopravce se nabízí soukromá společnost SpaceX vizionáře Elona Muska. Ten na zprávu reagoval slovy: „Bude to jistě zábava!“ Spekulace ale zatím nikdo nepotvrdil. Jestli se projekt Toma Cruise ve stavu bez tíže uskuteční, zapíše se do historie jako první herec, který natáčel ve vesmíru.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Videoreportáž

Důležité Události

Krátká zpráva

Babiš bude mít příští středu návštěvu, přijede za ním maďarský premiér

Předsedu vlády Andreje Babiše (ANO) příští středu navštíví maďarský premiér Viktor Orbán. Babiš Orbána přijme v Kramářově vile, kde spolu projednají hospodářskou a průmyslovou spolupráci, obranu, migraci a dopady pandemie covidu-19. Oba premiéři se pak setkají i s vicepremiérem Karlem Havlíčkem (za ANO), maďarským ministrem zahraničních věcí a obchodu Péterem Szijjártem a ministrem pro inovace a technologie Lászlem Palkovicsem. Hlavní náplní jejich setkání bude návštěva společnosti AERO Vochody AEROSPACE, která se zaměřuje na konstrukci a výrobu vojenských a civilních letadel.

Krátká zpráva

Ministerstvo vnitra dostalo pokutu 800 tisíc, nakoupilo samopaly bez tendru

Ministerstvo vnitra dostalo pokutu 800 tisíc od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) za nákup bez tendru. Zakázka se týkala nákupu pušek a samopalů pro Policii České republiky. "Ve všech třech případech zadavatel postupoval v jednacím řízení bez uveřejnění, tedy bez jakékoliv soutěže, aniž by byly splněny podmínky pro použití tohoto druhu zadávacího řízení. Celkem takto nakoupil 1 873 souprav zbraní," uvedl předseda ÚOHS Petr Mlsna.

Píše se na Deník.cz