Videoreportáž

Tanečníci na pražských střechách podporují pracovníky IZS

Vyjádřit podporu a poděkovat nejen záchranářům v první linii, ale také dalším lidem, kteří bojují proti pandemii koronaviru, se rozhodla organizace Lidé Lidem. Tento unikátní projekt spojuje celou českou uměleckou scénu. V následujícím videu můžete vidět všechny významné složky české taneční scény – tanečníky z Národního divadla, Latino, muzikálové tanečníky i tanečníky z urban scény. Na pražských střechách tančí v bílých kostýmech, které jsou doplněné o v této situaci nezbytnou roušku s velkým červeným srdcem. Na konci videa poděkují také české významné osobnosti umělecké scény.

 „Všechno to začalo pocitem něco vytvořit, udělat něco hezkého a hodnotného. Roušky jsme ušily, pomohly, kde se dalo, ale stále nám přišlo, že toho neděláme dost. A tady se zrodil nápad, že bychom mohly alespoň originálně poděkovat. Tak jsme se daly dohromady (ne poprvé :-) ), technická a umělecká produkční, obě s tanečním background(em), a vymyslely unikátní projekt děkovného videa natáčený tam, kam se jindy nemáme šanci dostat, završený projekcí na významné budovy v Praze,“ říkají o projektu autorky Eva Nečesalová a Katka Eichlerova.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Videoreportáž

Důležité Události

Krátká zpráva

Mladík se přiznal k vystřílení školy na Floridě, zavraždil 17 lidí

Nikolas Cruz se ve středu přiznal k masakru na střední škole v Parklandu na Floridě v roce 2018, při kterém zemřelo 14 studentů a 3 dospělí. Zda 23letý mladík dostane trest smrti, anebo doživotí, určí brzy soud. Podle soudkyně Elizabeth Scheererové jsou slyšení naplánována na celý listopad a prosinec, svědectví by mohlo začít v lednu.

Krátká zpráva

Evropský parlament udělil Sacharovu cenu Alexeji Navalnému

Evropský parlament udělil ve středu Sacharovu cenu za svobodné myšlení ruskému opozičnímu předákovi Alexeji Navalnému. Ten je momentálně vězněn v ruském vězení. Parlament ocenil jeho boj za svobodu a demokracii.

Píše se na Deník.cz