Domácí

Česko dnes slaví státní svátek. Jak je to s obchody na Den vítězství?

Česko dnes slaví státní svátek. Jak je to s obchody na Den vítězství?
Zdroj: Profimedia

V otevírací době obchodů během státních svátků lidé měli zmatek i za normálních okolností, koronavirová krize ale tento systém udělala ještě chaotičtějším. Obchody dnes mohly mimořádně nechat otevřeno, přesto se největší obchodní řetězce rozhodly své prodejny nechat zavřené.

Den vítězství, který připadá na 8. května, je svátkem, kdy mají obchody s prodejní plochou nad 200 metrů čtverečních ze zákona povinnost nechat zavřeno. Tak to platí za normálních okolností, nikoliv v současné mimořádné situaci, kdy v Česku i nadále platí nouzový stav kvůli epidemii koronaviru.

Spolu s nouzovým stavem, který je aktuálně nařízený do 17. května, se zákaz prodeje ve vybrané svátky ruší. Teoreticky bychom si proto mohli zajít dnes nakoupit dle libosti. Realita je však jiná. Většina obchodních řetězců se totiž rozhodla nevyužít možnosti nechat své prodejny otevřené.

Související obsah

Zavřeno budou mít všechny velké sítě supermarketů - Lidl, Penny, Globus, Kaufland, Tesco i Albert. Podle prodejců je personál v poslední době velmi vytížený a zaslouží si odpočinek.

Například český řetězec supermarketů Delmart ale zvolil jinou strategii a ponechal své obchody otevřené. Konkrétně si lidé budou moci nakoupit v pražských prodejnách Zlatý Anděl, Čestlice, Millennium, Flora, Hradčanská a Meteor.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zelenskyj promluví k českému parlamentu

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj by měl k českému parlamentu promluvit 15. června. Po schůzce vedení obou komor to oznámila šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová. Poslanci a senátoři si projev ukrajinského prezidenta poslechnou ve svých sídlech.

Píše se na Deník.cz