Domácí

Náplavka se proměnila v párty. Muž spadl do Vltavy, opilá dívka se zranila

Pražská náplavka na Rašínově nábřeží se ve čtvrtek večer proměnila v jeden velký večírek, který se navíc neobešel bez zranění. Do Vltavy spadl podnapilý muž a zachraňovat ho musela policie. Ještě předtím ale záchranáři poskytovali první pomoc mladé ženě, která zřejmě kvůli alkoholu ztratila vědomí.

Setmělo se a pro většinu lidí jako kdyby přestala platit veškerá nařízení vlády. Ve čtvrtek večer se po pražské náplavce vesele procházeli bez roušek a ve skupinkách, doporučené rozestupy téměř nikdo nedodržoval. Většina z nich byla podnapilá a jejich noční dovádění se neobešlo bez zranění.

Zasahovat na náplavce musela záchranka a policie. "Podle oznámení opilá dívka upadla a udeřila se hlavou o zem," uvedl policejní mluvčí Jan Daněk. "Záchranáři ji ošetřili a poté transportovali na metabolickou jednotku Všeobecné fakultní nemocnice," doplnila mluvčí záchranářů Jana Poštová.

Zatímco zdravotníci zachraňovali mladou ženu, spadl do vody muž. "Jelikož sám nedokázal vylézt, policisté mu ještě v součinnosti s jedním svědkem pomohli," popsal Daněk.

Související obsah

Vytáhnout podnapilého muže z Vltavy ale nebylo vůbec jednoduché. Měl totiž zlomenou ruku. "Toho záchranáři po ošetření transportovali též do vinohradské nemocnice na oddělení chirurgie," informovala Poštová.

Jak se ukázalo, náplavka svádí k procházkám bez ochrany dýchacích cest i za bílého dne. Stále přitom platí, že bez roušek se na veřejnosti může pouze konzumovat jídlo a pití nebo sportovat v areálech k tomu určených.

Eliška Kopánková/Ondřej Špalek/epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz